В Україні гине урожай цибулі

5 серпня 2015 76 0
В Україні гине урожай цибулі
Vkurse.uaВ Україні гине урожай цибулі

Агрономи овощевих господарств України б'ють на сполох: через безперервні дощі врожай цибулі гине буквально на очах. Підвищена волога спровокувала масове поширення захворювань на плантаціях цибулі, при цьому серед тих, хто постраждав найбільше опинилися якраз фермери Каховського району (Херсонська область), де фактично сконцентровано основне виробництво цибулі, пише «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Фахівці компаній, що спеціалізуються на поставках аграрних технологій, засобах захисту рослин та добрив, після проведення інспекцій на полях дають украй негативні прогнози врожайності цибулі. Експерти кажуть, що крім несприятливих погодних умов, на стані полів вкрай негативно позначилося скорочення кількості підгодівлі і обробок плантацій від шкідників і хвороб. До таких заходів фермери змушені були вдатися у зв'язку з різким подорожчанням засобів захисту і добрив.

«Стан полів цибулі сьогодні гірше, ніж торік. Більшість господарств сильно скоротили заходи щодо захисту полів від найнебезпечніших шкідників та збудників хвороб, тому після тривалого періоду дощів на більшій частині цибулевих плантацій південних областей поширилися грибкові захворювання і бактеріози. При цьому до захворювань схильні і коренева система, і цибульна шийка, і листовий апарат. На жаль, дорогоцінний час вже втрачено, і сьогодні повністю зупинити цей процес вже неможливо, навіть при сильному бажанні самих виробників», — коментує ситуацію технічний менеджер по овочевим культурам і картоплі компанії «Сингента» Микола Довгаль.

Сьогодні мова йде не тільки про погану врожайність цибулі, експерти вже прогнозують погану лежкість врожаю. Це є, мабуть, самою поганою новиною для фермерів України, адже професійні господарства в попередні два сезони в основному заробляли якраз на зберіганні цибулі.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 16°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

39%
Матеріали за темою