Реклама

Білорусія покладається на власну селекцію

6 квітня 2017 43 0
Ріпак
kurkul.comРіпак

Білоруські вчені за останні роки розробили лінійку високопродуктивних сортів зернових, олійних, овочевих культур, картоплі та ін. Це дозволяє сіяти власне насіння та не залежати від закордонних поставок.

Про досягнення білоруських селекціонерів повідомив на прес-конференції заступник генерального директора НПЦ НАН Білорусі з землеробства Дмитро Лужинський, повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на belta.by.

 Науковцями розроблена ціла лінійка високопродуктивних сучасних сортів зернових, зернобобових культур, кормових трав, які дозволяють максимально використовувати потенціал грунтів і клімату Білорусі та отримувати максимально можливий урожай з одиниці площі. 

«Наші сорти успішно конкурують з іноземними за такою ознакою, як стійкість до несприятливих факторів при зимівлі. Наприклад, в цьому році 99% озимого ріпаку в Білорусі успішно перезимувало. Він на 99% представлений саме білоруськими сортами і гібридами. Вперше за три роки у нас є можливість повністю забезпечити себе ріпаком для промисловості і кормовиробництва», — розповів Дмитро Лужинський.

Генеральний директор НВЦ НАН Білорусі з картоплярства і плодоовочівництва Сергій Турко також розповів про внесок вчених в сільське господарство: за 2011-2016 роки ними створено 13 нових сортів картоплі, 29 сортів плодових і ягідних культур, 23 сорти та гібриди овочевих культур.

Виконано за допомогою Disqus