Цьогоріч аграрії проведуть посівну без добрив Ostchem

11 квітня 2017 680 0
Гройсман може лишити аграріїв без добрив весною
ukranews.comГройсман може лишити аграріїв без добрив весною

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловив сподівання, що менеджмент «Рівнеазоту» і черкаського «Азоту», що входять в групу компаній Ostchem, відновить роботу цих підприємств восени 2017 р., повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Я дав доручення першому віце-прем'єру, ми пройшли по забезпеченню добривами весняну посівну кампанію, але на осінь нам треба готуватися і, я сподіваюся на те, що менеджмент «Азоту» відновить роботу цих підприємств», – сказав прем'єр-міністр на прес-конференції.

За його словами, він зацікавлений в роботі українських виробників добрив, але всі вони є приватними підприємствами.

«Попит на азотні добрива є, і чому ці підприємства не працюють для мене загадковий питання.«Азот» можуть безпосередньо у всіх країнах світу купувати газ для того, щоб виробляти мінеральні добрива», – додав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 27 грудня 2016 р. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила ввести з лютого 2017 р. антидемпінгове мито щодо російських мінеральних добрив, однак потім введення загороджувальних мит було перенесено на липень 2017 р.

Одночасно 7 березня 2017 р. «Укртрансгаз» припинив газопостачання трьох українських підприємств Ostchem, що належать бізнесменові Дмитру Фірташу, пояснюючи це рішення заборгованістю контрагентів і відсутністю підтверджених обсягів газу в газотранспортній системі. З того часу ці заводи простоюють.

У ситуації, що склалася в середині березня глави Ради підприємців при Кабміні, Федерації роботодавців України (ФРУ), УСПП, «Української аграрної конфедерації», «Аграрного союзу України», «Українського клубу аграрного бізнесу» та Асоціації фермерів і приватних землевласників України звернулися за допомогою до прем'єра для покриття дефіциту добрив. На їхню думку, цей дефіцит вже не може бути ліквідований за рахунок поставок з Росії. Автори листа виступили з пропозицією про виділення держбанками цільового поновлюваного кредиту на закупівлю газу у НАК «Нафтогаз України» для запуску роботи українських азотних підприємств. Вони аргументували такий варіант боргом Ostchem перед аграріями по недовиконаних постачаннях у розмірі 1,7 млрд грн і дефіцитом оборотних коштів у самих аграріїв для закупівлі 300 тис. т азотних добрив на 2,7 млрд грн.

ФРУ та Союз хіміків України на початку квітня оцінили дефіцит добрив в Україні на поточну посівну в 278 тис. т аміачної селітри, 140 тис. т КАС і 258 тис. т карбаміду.

Великі агрохолдинги повідомили, що на початок квітня вони були забезпечені азотними добривами на період весняної посівної на рівні 70-100%. На їхню думку, в складній ситуації опинилися компанії, які вже перерахували кошти Ostchem, але не отримали добрив.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оцінює дефіцит на ринку азотних добрив на період весняної посівної на рівні близько 170 тис. т.

Виконано за допомогою Disqus