На Сумщині селяни підняли «молочний бунт»

12 квітня 2017 385 0
Люди не пускають молоковози в село
spec-kor.com.uaЛюди не пускають молоковози в село

Мешканці с. Яструбине Сумського району блокують молоковози. Таким чином вони намагаються протистояти свавіллю Сумського молокозаводу. З початку квітня молокозавод повідомив, що купуватиме молоко у селян не по 5 грн, як було раніше, а на 50 коп дешевше, повідомляє СпецКор.

Для більшості жителів села, корови приносять основний заробіток. Із однієї корови можуть отримати близько тисячі грн на місяць.

 

«Роботи в селі немає, тому і тримають люди по 2 ― 3 корови. Здають молоко. На ці гроші й годують та одягають свої сім'ї», ― повідомив житель села Яструбине Олександр.

Навіть такий дохід останнім часом під питанням. Кілька днів люди вже не здають молоко. Вони блокують молоковози та не пускають їх у село. Це відбувається через повідомлення молокозаводу про зниженні ціни на купівлю молока.

Крім того, закупівельники заборгували людям доплати за жирність молока на кожен літр ще з 2015 р.

Керівництво заводу ніяк не реагує на бунт селян. Від коментарів директор заводу відмовляється.

Заступник голови Сумської ОДА Микола Подопригора таке зниження закупівельної ціни називає сезонним та цілком прогнозованим.

«У середньому закупівельна ціна в області на молоко тримається на рівні 4,5 грн. Адже потеплішало та збільшилася кількість надоїв. За винятком Буринського та Роменського районів, де знаходяться молокозаводи, і виробники не мають транспортних витрат. Там залишається 5 гривень», коментує Микола Подопригора

Захистити свої права, люди зможуть, створивши кооператив не лише на папері. Самі ж селяни подали заяву до поліції на Сумський молокозавод, аби ті повернули заборговане. 

Збирати молоко тепер будуть переробники із Охтирського району. Ціну більше 4,5 грн необіцяють, утім, даватимуть надбавки за жирність молока та допомагатимуть з кормами для тварин. 

Виконано за допомогою Disqus