Теплий квітень активізував хвороби і шкідників на полях

14 квітня 2017 67 0
Рослина, пошкоджена шкідником
consumer.gov.uaРослина, пошкоджена шкідником

Підвищена температура повітря на початку квітня прискорила вихід шкідливих організмів із місць зимівлі та заселення ними посівів, де вони харчуються та розвиваються. На початку четвертої п’ятиденки квітня випадання дощів та підвищена вологість повітря за позитивних температур сприяли розвитку та поширенню хвороб у посівах озимих зернових та ріпаку, але негативно вплинули на шкідливість фітофагів, повідомляє Держпродспоживслужба.

Повсюди в посівах озимих та сходах ярих зернових колосових культур розвиваються хлібні блішки, п’явиці, злакові попелиці, цикадки, які за допорогової чисельності пошкодили 2 ― 11%, максимально 18% рослин у слабкому ступені. Личинки хлібної жужелиці, переважно старшого віку, в допороговій чисельності дохарчовуються в посівах озимих зернових, розміщених після стерньових попередників.

У Херсонській області 10 ― 30% клопа шкідливої черепашки перелетіло з місць зимівлі у посіви озимих культур.

Повсюди на 3 ― 50% обстежених площ заражені борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями, подекуди бурою листковою іржею уражено 1― 12%, осередково 18 ― 34% (септоріоз) рослин у господарствах Київської, Миколаївської та Черкаської областей. У посівах озимого жита та ячменю (Львівська обл.) до 6% рослин уражено ринхоспоріозом.

Посіви озимого ріпаку заселяють, переважно з країв полів, капустяний стебловий та великий ріпаковий прихованохоботники, хрестоцвіті блішки, ріпакові листкоїд та квіткоїд, якими пошкоджено 2 ― 9%, осередково 20% рослин (Київська, Черкаська обл.) у слабкому ступені. На 6 ― 13% обстежених площ культури переноспорозом, альтернаріозом, фомозом, бактеріозом коренів уражено 2 ― 12% рослин (Львівська, Черкаська обл.).

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

 

Виконано за допомогою Disqus