У Держпродспоживслужбі розповіли про вакцинацію тварин у господарствах населення

18 квітня 2017 148 0
Микола Сонько, начальник Управління здоров’я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби
consumer.gov.uaМикола Сонько, начальник Управління здоров’я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби

Начальник Управління здоров’я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби Микола Сонько розповів про особливості вакцинації тварин у присадибних господарствах населення, повідомялє прес-служба відомства.

Перше про, що йшлося – це оплата вакцинації. Микола Сонько повідомив, що постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 року № 413 передбачено, що здійснення обов'язкових протиепізоотичних заходів, а саме діагностика, профілактика та ліквідація окремих захворювань, в першу чергу спільних для тварин і людей, та захворювань, які можуть завдати значних економічних збитків, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Безкоштовно у приватних господарствах провадять вакцинацію проти сказу тварин (вакцинують собак і котів), класичної чуми свиней та хвороби Ньюкасла (вакцинують свійську птицю породи курячих).

Окрім цього в Україні проводяться планові огляди великої та дрібної рогатої худоби, коней та свиней.

Щодо закупівлі вакцин, то вона може відбуватися як за кошти держави, так і за кошти власників тварин. При закупівлі вакцин державою, у плату за вакцинацію входять і кошти за використані препарати.

Виконано за допомогою Disqus