Ринок насіння в Україні зростає — експерт

7 серпня 2015 108 0
Ринок насіння в Україні зростає — експерт
Кurkul.comРинок насіння в Україні зростає — експерт

Місткість ринку насіння в Україні постійно зростає, про це в інтерв’ю «Агро Перспективі» розповів завідувач відділу матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук.

За його словами, тільки за основними сільськогосподарським культурам ємність цього ринку за 2013 р. оцінюється на рівні $2,2-2,5 млрд, а до кінця 2020 р. прогнозується його збільшення ще більш ніж на 30%.

«Нині насінництво – досить прибуткова галузь. Тому у неї щорічно спрямовуються значні інвестиції. За розрахунками фахівців Інституту аграрної економіки, потенційний обсяг виробництва сортового насіння і посадкового матеріалу може щорічно становити від 20 до 25 млрд грн», — каже експерт.

Олександр Захарчук додає, що найбільші потенційні можливості має виробництво насіння пшениці озимої (55,5%), ячменю (20,9%) і сої (9,1%). Їх частка складає 85,5% від загального обсягу вироблених у країні насіння.

«Україні, яка є великим виробником і експортером насіння ріпаку, кукурудзи та соняшнику, необхідно спрямувати зусилля на збільшення потенційної вартості насіння цих культур», — вважає він.

Експерт наводить розрахунки, що були проведені в Інституті аграрної економіки розрахунки, згідно з якими, насіння потенційно може забезпечити отримання агротоваровиробниками щорічно додаткових грошових надходжень від реалізації чи іншого використання продукції в середньому на суму 31 млрд грн, зокрема, зерна – 12,6 млрд грн, цукрових буряків – 2,6, соняшнику – 5,4, картоплі – 4,8 і овочів – 6,0 млрд грн.

«Вітчизняне насінництво має великі резерви для подальшого підвищення його ефективності. Потрібно налагодити міжнародне співробітництво України у сфері охорони прав на сорти рослин і комерційного обороту насіння і посадкового матеріалу в межах України. Це сприятиме зростанню експортного потенціалу національного насінництва, а також залученню додаткових інвестицій у розвиток селекційної галузі та насінництва», — підсумував Олександр Захарчук.

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

2.4мм

Вологість

49%
Матеріали за темою