Відкриття ринку землі погіршить стан української економіки — думка

20 квітня 2017 133 0
На думку Андрія Мартина, ринок с/г земель вітчизняному агробізнесу не потрібен
kurkul.comНа думку Андрія Мартина, ринок с/г земель вітчизняному агробізнесу не потрібен

Запуск ринку сільгоспземель негативно вплине на стан економіки України. Про це розповів заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин, пише Agropolit.com.

«Мораторій повинен бути скасований із тієї ж причини, з якою необхідно було зруйнувати Карфаген. Громадяни моєї країни повинні мати повне право розпоряджатися своїм особистим майном, а придушення їхніх економічних свобод державою має піти в минуле як страшний театр абсурду», — розповідає заступник голови.

За його словами, іноземних інвесторів можуть зацікавити великі цілісні масиви земель, вимірювані в тисячах гектарів.

«Кредитування під заставу сільгоспземель у нас теж не почнеться, що б не казали «експерти». Адже практично весь агробізнес у нас ведеться на орендованих землях, а для кредитування землю все-таки бажано мати у власності», — говорить Андрій Мартин.

Отже, на його думку, ринок сільськогосподарських земель вітчизняному агробізнесу не потрібен.

«Скасування мораторію насильно витягне його з «теплої ванни» орендних відносин і кине в бурхливий морський прибій ринку. І це я ще нічого не сказав про поступове руйнування віртуально консолідованих на правах оренди земельних масивів, кардинально утрудняє обробку полів, непрогнозований оподаткування, самодурство політиків-популістів, махрову корупцію в державному апараті і інші «радощі буття», — додає він.

Виконано за допомогою Disqus