Сімейні ферми легалізували

6 серпня 2015 110 0
Сімейні ферми легалізували
Рravotv.uaСімейні ферми легалізували

У першому читанні депутати Верховної Ради України прийняли закон, який легалізує таку форму господарювання як сімейні фермерські господарства.

Про це сьогодні під час брифінгу «Створення в Україні агентства по підтримці фермерів та сільських територіальних громад як аналога інституту ЄС» розповів народний депутат Верховної Ради України Іван Мірошниченко.

«Перший крок як законотворці ми вже зробили, прийняли у першому читанні закон щодо створення сімейних фермерських господарств. Цим документом ми узаконили існування сімейних господарств, те що у нас вже давно існує де-факто. Ми прекрасно знаємо, що чимала частина продовольства виробляється дрібними фермерами, і відтепер ми легалізуємо таку форму праці», — пояснив народний депутат.

За його словами, наступний крок – затвердження законопроекту щодо підтримки фермерських господарств, розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України. Сьогодні проект був поданий доКабінету Міністрів України на розгляд. У разі затвердження та прийняття цього законопроекту, вже у 2016 р. буде запущено кілька пілотних проектів відповідно до європейської моделі допомоги фермерам.

«Ця підтримка буде базуватись на базі Фонду підтримки фермерів. І якщо Фонд покаже ефективність як для фермерів, так і для держави, ми не виключаємо створення окремої інституції за прототипом європейської, для системної підтримки дрібних фермерів», — додав заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

Катерина Сокольникова, агропортал Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%
Матеріали за темою