Рентабельність вирощування олійного льону в Україні сягає 46%

24 квітня 2017 699 0
Як попередник для пшениці, льон підвищує її врожайність на 10%
nebolet.com.uaЯк попередник для пшениці, льон підвищує її врожайність на 10%

Вирощувати олійний льон в Україні вигідно, вважає Голова Асоціації льонарства та коноплярства Ірина Костюшко. За її словами, витрати на 1 га за останній три роки в середньому не сягали більше $288, тобто практика агрокомпанії «Зоря» свідчить, що рентабельність вирощування льону олійного складає приблизно 46%.

Ірина Костюшко розповіла, що льон це чудовий попередник для пшениці, який підвищує її врожай приблизно на 10%, а також ця рослина є альтернативою соняшнику. ЇЇ вирощування допомагає відрегулювати процеси сівозміни. Проте існують перешкоди, які заважають потрапити українському льонові на ринки інших країн.

«Експортне мито складає наразі 8,5%. Воно впливає на те, що ми неконкурентоспроможні щодо інших країн виробників льону. Також у нашій країні майже немає переробки льону, це лише 15-20%, а все інше – експортний напрямок. Але, на жаль, нам сьогодні важко експортувати, хоча на льон є попит. От, наприклад, зараз до нас звернулося посольство Австрії, якщо є у когось льон, можна його туди експортувати», — розповіла Ірина Костюшко.

Позитивним фактором, який може стимулювати вирощування льону є те, що з 2015 року для 27 країн ЄС набула чинність вимога до автовиробників, які зобов’язані для внутрішнього оздоблення автомобілів використовувати натуральні волокна. Це, за словами Ірини Костюшко, є додатковою можливістю експортувати в Європу не лише насіння льону, а й натуральне технічне волокно, яке можна виготовити з олійного льону. Асоціація льонарства та коноплярства працює нині над тим, щоб домогтися скасування експортного мита на льон та звільнення від сплати ПДВ тих, хто ввозить в нашу державу обладнання для переробки льону.

Людмила Лутицька, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus