Технологія «розумний вулик» дозволяє бджолярам дистанційно керувати пасікою

5 травня 2017 1053 0
Розумний вулик дозволяє керувати пасікою онлайн
Kurkul.comРозумний вулик дозволяє керувати пасікою онлайн

Українські вчені розробили унікальну технологію, яка дозволяє не лише спостерігати за роботою бджіл, а й управляти процесом збирання меду. Спеціальне устаткування рахує бджіл, контролює температурний режим, чистоту повітря та кількість зібраного меду. Про це йдеться у сюжеті «Каналу 24».

Контроль за показниками дозволяє вчасно реагувати на зміну мікроклімату у вулику.

«Розумний вулик розрахований на те, щоб оптимізувати роботу галузі, збільшити ефективність виробництва, зменшити ризики втрати для бджолярів. А також збільшити прибутковість даної справи», — розповідає економіст Тетяна Набокова.

Окрім цього розумний вулик обладнаний мікрофоном, який фіксує зміни настрою бджіл. Якщо шум наростає і комахи починають роїтися — це ознака небезпеки.

«Попри те, що Україна — один з світових лідерів з виробництва меду, наші пасічники й досі заготовляють ласий продукт у дідівський спосіб. Ця процедура неабияк дратує комах та викликає стрес. Як наслідок — ефективність роботи знижується. Натомість, розумний вулик дозволяє значно менше турбувати бджіл», — йдеться у сюжеті.

Розумний вулик обладнаний вагами. Відтак, фермер завжди знатиме скільки меду зібрали його «трудівники». Інформація про це та інші дані завдяки мобільному додатку надходить на телефон та фіксується на спеціалізованому сайті.

Виконано за допомогою Disqus