Реклама

3D-принтери для м’яса допоможуть австралійським фермерам заробляти більше

7 травня 2017 433 0
3D-принтер може надрукувати з м'яса різні фігури
academy.t-bone.com.ua3D-принтер може надрукувати з м'яса різні фігури

Харчові 3D-принтери і їх продукція можуть стати додатковим джерелом доходу для фермерських господарств Австралії і знайти своє застосування в ресторанах швидкого харчування. Такий висновок зробила некомерційна дослідницька організація Meat & Livestock Australia (MLA), пише 24news.com.ua.

Демонстрація можливостей голландського тривимірного принтера byFlow для м'яса відбулася в австралійському Університеті Монаша. Шеф-кухар MLA надрукував зі шматків яловичини другого сорту елегантні завитки і медальйони.

«Ми не стверджуємо, що ця технологія замінить всі сосиски і стейки, але надруковане на 3D-принтері м'ясо точно стане доступним і, скоріш за все, йому віддаватимуть перевагу», — переконаний менеджер MLA Майкл Лі.

За його словами, використання тривимірного харчового друку надає нові можливості для бізнесу. Зараз третина туші кожної тварини витрачається майже даремно: фарш за копійки купують великі мережі на зразок Макдональдс. Технологія 3D-друку може дати фермерам можливість більше заробляти на продажу м'яса.

«Стейк з австралійської яловичини експортують за 50 австралійських доларів (AUD) за кілограм, тоді як фарш куди менш прибутковий. Але якби фермери могли перетворити другосортне м'ясо в тривимірні форми, вони могли б просити за нього аж до 300 AUD за кг. Це пристойні гроші за таке м'ясо, яке зазвичай продається оптом в ресторани швидкого харчування», — впевнений Майкл Лі.

Більше того, фахівці MLA і ByFlow стверджують, що можна друкувати і штучне м'ясо — речовину неорганічного походження, вирощену в пробірці з пептидів. Хоча поки що справжнє м'ясо користується великим попитом. Однак, менеджер з розвитку ByFlow Фрітц Хофф впевнений, що попит на біосинтезовану їжу буде рости разом із технологічним прогресом.

«Ступінь визнання зміниться, коли ціна на синтезовану їжу знизиться, а її смак — покращиться. Два роки тому вартість виробництва перших синтезованих гамбургерів становила $250 тис. за штуку, а тепер — $10», — говорить Фрітц Хофф.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою