Реклама

Польща. ЄС та ветінспекція посилюють протиепізоотичні заходи

11 травня 2017 94 0
У карантинній зоні опинилися вільні від АЧС свиногосподарства
Kurkul.comУ карантинній зоні опинилися вільні від АЧС свиногосподарства

Європейська комісія та ветеринарна інспекція Польщі посилюють протиепізоотичні заходи. Ветнагляд регіонів, які межують з вже зараженими АЧС місцевостями, розширюють карантинні зони, збільшують кількість перевірок заходів біобезпеки свиногосподарств і накладають все більше штрафів, повідомляє сайт greenfront.su.

Таким чиним, минулого тижня частина Мазовецького воєводства, в якому АЧС ще не була зафіксована, потрапила до «червоної» зони загрози. До цієї зони потрапили крупна племінна ферма, декілька великих свиноферм та низка малих свиногосподарств. Ця подія стала несподіванкою як для самих фермерів, так і для ветеринарів. Імовірно, такі заходи стали наслідком рішення Європейської комісії. Причиною рішення вважається регулярні випадки виявлення вірусу у диких кабанів на території воєводства.

Читати по темі: Польща. Фермери не можуть отримати компенсацію втрат від АЧС

Спалахів АЧС у домашніх господарствах у Польщі не реєстрували з вересня минулого року. Проте випадки захворювань на АЧС серед диких кабанів зростають. За словами експертів, відстріл диких кабанів веде до бажаного результату ― уповільнення розповсюдження вірусу. Проте, вірус охоплює все більшу територію і скоро може наблизитися до Підкарпаття.

Фермери Великопольського воєводства ― вільного від АЧС регіону почали звертати увагу на посилення ветеринарного контролю в їх господарствах. Причиною підвищеної уваги є постійна загроза поширення вірусу шляхом нелегального транспортування свиней та занесення кабанами з вже уражених хворобою територій.

Виконано за допомогою Disqus