Попри морози врожай кісточкових буде на рівні минулого року

13 травня 2017 958 0
Втраті урожаю черешні загрожують не лише морози, а й дощі
ulitka.kharkov.uaВтраті урожаю черешні загрожують не лише морози, а й дощі

З середини квітня погіршення погодних умов тримає у напруженні українських виробників фруктів. Різке похолодання у кінці призвело до поширення думки про знищення майбутнього врожаю кісточкових. Похолодання на цьому тижні лише підсилило рівень переживань. Утім експерти, не прогнозують значних втрат урожаю, йдеться на сайті «Інфо-Шувар».

«Сьогодні чутки стосовно втрати врожаю кісточкових насамперед пов’язані із приморозками, які двічі мали місце на території країни з середини квітня. Але головний негативний вплив цього року зробили не весняні морози, а дощі та тумани у квітні, через які не відбулось повноцінного запилення насамперед на черешневих деревах. Стан абрикосових та персикових насаджень більшість фермерів оцінює як задовільний», ― розповідає експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Найбільших втрат зазнали середні сорти черешні, саме з їх запиленням були найбільші проблеми. Крім того, через похолодання, сезон збору кісточкових може зміститись мінімум на сім днів цього року. Більшість господарств півдня планують розпочати збирання перших ягід в останні дні травня, тоді як і попередні роки перші великі партії черешні з’являлись на ринку вже в середині місяця.

Виконано за допомогою Disqus