Реклама

Працівники с/г держпідприємств отримають шанс безоплатно приватизувати землі

19 травня 2017 549 0
Депутати пропонують встановити процедуру безоплатної приватизації землі працівниками державних або комунальних с/г підприємств, установ, організацій
kurkul.comДепутати пропонують встановити процедуру безоплатної приватизації землі працівниками державних або комунальних с/г підприємств, установ, організацій

Законопроект №6269 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо приватизації земель державних і комунальних сільгосппідприємств, установ та організацій пропонує встановити процедуру безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами України — працівниками державних або комунальних с/г підприємств, установ, організацій, передає «РБК-Україна».

Також цей законопроект має поширитися на працівників державних або комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров’я, розташованих на території відповідної ради та пенсіонерів із їх числа, у разі прийняття рішення про приватизацію земель, які перебувають у постійному користуванні державних або комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій.

Крім того, у документі мова йде про можливі шляхи використання земель запасу, які не були передані безоплатно у власність громадянам при приватизації земель державних або комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу. Законопроект поданий Кабінетом міністрів України.

Наголошується, що прийняття законопроекту дасть змогу забезпечити раціональне використання земель, що перебувають у постійному користуванні державних та комунальних с/г підприємств, установ, організацій.

Його прийняття також врегулює на законодавчому рівні процедуру безоплатної передачі громадянам України у приватну власність земділянок у разі прийняття рішення про приватизацію цих земель та дозволить уникнути корупційних проявів при розподілі земель, які підлягають приватизації, та земель запасу.

«Під час розгляду законопроекту члени комітету наголосили на необхідності його доопрацювання при підготовці до другого читання. За результатами обговорення комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу зазначений проект закону», — ідеться в повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus