У Мінагрополітики визначили, як реформуватимуть земельні відносини до 2018 р.

23 травня 2017 750 0
Визначено план заходів із реформування земельних відносин до 2018 р.
kurkul.comВизначено план заходів із реформування земельних відносин до 2018 р.

Робоча група при Мінагрополітики визначила основні напрями реформування у сфері земельних відносин до кінця 2017 р., повідомили на сайті Держгеокадастру.

Пріоритетним напрямом роботи на найближчі місяці було визначено формування концептуальних засад обігу сільськогосподарських земель, розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

У рамках цього напряму передбачено створити національну платформу для проведення електронних аукціонів з метою забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надати можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам.

Крім того, передбачено інтенсифікувати роботу зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД).

Для забезпечення більш ефективного співробітництва та керованості процесом у рамках Робочої групи буде сформовано підгрупу з координації створення НІГД, в яку ввійдуть представники основних відомств-утримувачів геопросторової інформації та інших зацікавлених сторін.

Для отримання повної та достовірної інформації про стан земельних відносин та забезпечення загальнонаціонального доступу до цих даних заплановано впровадження системи регулярного моніторингу земельної сфери, що є необхідною умовою прийняття зважених рішень як на рівні держави, так і на рівні територіальних громад.

Також для уточнення даних про земельні ресурси в 2017 р. розпочато створення протоколів виправлення систематичних помилок у Державному земельному кадастрі, а також ведеться робота з упорядкування земельних банків державних підприємств та деяких наукових установ.

«Ми розраховуємо, що ця робоча група стане платформою для взаємодії різних органів влади для об’єднання зусиль з проведення земельної реформи. Сформований перелік проблемних та вузьких місць у земельних відносинах задає напрями докладання зусиль та напрацювання конкретних кроків для їх вдосконалення», — сказав перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus