В Україні близько 30% молочних заводів є збитковими — Томич

31 травня 2017 318 0
В Україні близько 30% молочних заводів є збитковими — Томич
kurkul.com

Близько 25-30% молочних заводів в Україні є збитковими, пише Голос.ЮА.

Про це розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

«В Україні близько 25-30% молокозаводів збиткові, так як в нашій країні дуже довгі маршрути по збору молока. Крім того, молока дуже мало. Його збирають з різних куточків країни, тому немає великих партій для поставок. Також в приватних сільських господарствах дуже багато молока, яке не відповідає стандартам якості, що значно ускладнює логістику », — сказав Іван Томич.

За його словами, очікувати подорожчання молочних продуктів не варто.

«Ціни на молочну продукцію в роздрібній торгівлі і так знаходяться на межі можливих. І якщо підприємства піднімуть вартість продукту, то буде спостерігатися зниження купівельної спроможності. Адже споживання молочної продукції і так впаде, так як більшість українців не можуть дозволити собі її купувати. Тому підняття цін не призведе до позитивного результату », — відмітив президент АФЗУ.

Експерт зазначив, що зараз сільські жителі продають літр молока менше ніж за 4 грн або взагалі відмовляються його продавати.

«Це є додатковою проблемою для того, щоб у переробних підприємств була достатня кількість сировини», — резюмував Іван Томич.

Виконано за допомогою Disqus