В Україні змінили правила оренди земель с/г призначення

7 червня 2017 17561 0
Земельна ділянка
kurkul.comЗемельна ділянка

Відтепер орендувати державні землі сільськогосподарського призначення буде можливо тільки на термін до 7 років за підсумками аукціонів, на яких стартова ціна складе не нижче 8% нормативної оцінки.

Відповідну постанову Кабінет міністрів затвердив на засіданні в середу, повідомив UBR.ua.

«Держгеокадастр повинен буде також виставляти на такі аукціони землі, повернуті з оренди, тим самим ліквідовуючи схему, коли вони ділилися на ділянки по 2 га і безкоштовно роздавалися нібито у вигляді земель особистого селянського господарства», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

Він уточнив, що в даний час на аукціонах по здачі госземель в оренду ставка становить 13-15%, а середня ставка оренди по країні за державним і приватним землям — від 5 до 8%.

Максим Мартинюк зазначив, що постанова вводить ще одну умову — обсяг земель, що виділяються безкоштовно, буде обмежений 25% земель, зданих в оренду через аукціони, а пріоритетними одержувачами таких земель стануть учасники АТО за погодженням з сільськими радами.

За його словами, Держгеокадастру також доручено привести раніше укладені договори у відповідність з новими нормами.

Перший заступник міністра зазначив, що такі заходи повинні збільшити доходи місцевих бюджетів на 1 млрд грн до кінця 2018 р.

Максим Мартинюк нагадав: до прийняття цієї постанови системний документ про порядок розпорядження держземлі сільгосппризначення, на які припадає 25% всіх сільгоспземель в Україні, був відсутній, що призводило до зловживань. Він уточнив, що в 2015-2016 рр. із відомства було звільнено 62 керівника обласних і районних управлінь, а 53 правоохоронці затримали, у тому числі 21 — за хабарництво.

За словами Максима Мартинюка, до 2016 р. більшість договорів були укладені на максимальний термін 49 років з мінімальною ставкою 3%, а в 2016 р. з початком орендних аукціонів виросло число передачі землі безкоштовно у вигляді земель для особистого селянського господарства ділянками до 2 га.

Виконано за допомогою Disqus