Мітинг аграріїв біля Верховної Ради України

Мітинг-протест «Не дамо вкрасти землю» — Online (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Служба новин 7 червня 2017 534 0

Сьогодні, 7 червня, фермери з різних областей зібралися у Києві на площі Конституції на народний мітинг-протест під назвою «Не дамо вкрасти землю!». Він стане завершальним етапом Всеукраїнської акції зі збору підписів проти поспішного впровадження ринку землі в сьогоднішніх умовах.

«Це попереджувальна акція. Якщо законопроект «Про обіг земель сільгосппризначення» буде внесено на розгляд сесії ВРУ, тоді ми будемо оголошувати повну мобілізацію. Ми вже ведемо підготовку, будемо звертатись до всіх парламентських і позапарламентських політичних партій, до всіх громадських організацій та громадян України. Усі мають усвідомити, наскільки це відповідальний момент. І наразі мова не йде про фермера, про сільгосппідприємства чи про продукти харчування. Мова йде про життєвий простір нації і майбутнє поколінь, яке можна втратити в один день», — прокоментував мету проведення акції президент АФЗУ Іван Томич.

Зараз під парламентом зібралося близько 5 тисяч людей. Учасники перекрили дві смуги проїжджої частини вулиці Грушевського, в той же час правоохоронці вишикувалися по периметру будівлі Верховної Ради.

Плакат-протест

Протестувальники планують передати керівництву Верховної Ради проект Закону України «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року», що містить комплексний план земельної реформи з 16 напрямків.

Планується ухвалення окремої резолюції мітингу-протесту, що буде передана органам влади.

«Ми вимагаємо продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до завершення повноцінної та комплексної земельної реформи!», — йдеться в проекті резолюції.

9.00. На площі Конституції розпочинається театралізована акція «Не дамо хапугам від політики з'їсти українську землю!», під час якої учасники показують, як високопосадовці поїдають Україну

9.30 Далі відбується флеш-моб «Український базар», під час якого депутати з торгових яток продають українську землю.

Kurkul.com поцікавився в учасників мітингу, про ціль їхнього приїзду. Свою думку висловив фермер із Хмельницької області Руслан Петльований.

«Коли в Україні корупція, війна, тоді не слід говорити про продаж землі. Треба впорядкувати всі земельні відносини, привести до ладу кадастри і тільки тоді запускати в продаж. А зараз це дикий ринок землі й хаос», — розповідає учасник мітингу, фермер із Хмельницької області Руслан Петльований.

Протестувальники з флагами аграрної партії

Всі присутні у руках тримають плакати і транспаранти із закликами до української влади.

10.00. На сцену вийшов голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. Він анонсував, що під стіни ВРУ привезли 3 млн підписів проти відкриття ринку землі та 400 резолюцій з обласних рад.

Віталій Скоцик

«Ми привезли понд 3 млн підписів, які ви бачите сьогодні на сцені, ці підписи з’їхалися з усіх куточків української держави. Ми привезли сюди майже 400 резолюцій — районних, міських, обласних рад, щодо недопущення ринку землі. І ми привезли сюди наше бачення, наш законопроект якісного завершення земельної реформи на користь не купки олігархів і спекулянтів, на користь кожного громадянина нашої країни, сільського і міського жителя», — повідомив Голова Аграрної партії.

Підписи

10.15. Разом з протестувальниками голова АПУ під лозунгом «Не дамо вкрасти землю» дав старт автомобільній акції.

10.30. Слово взяв директор ТОВ «Робімакс-Агро» Алім Міщук. Він впевнений, що всі українці проти продажу землі.

«Хто ж тоді за продаж? Я думаю, що вони — не українці. Їм все одно чим торгувати — чи горілкою, чи землею, чи душею. Для кого пропонується та реформа, за якою треба передавати по 200 га землі в одні руки? Може це для фермерів, які стоять тут? Може вони не знають, що фермери є, вони стоять тут і не мають грошей, щоб купити ту землю? Тому що можна останню сорочку зняти, розпродати по шматочкам і піти в банк просити грошей. Ми — фермери на своїй землі, ми цю землю виводили з полину, ми корчували бур’яни і ми її обробляли й обробляєм сьогодні», — заявив Алім Міщук.

Алім Міщук

10.45. До слова запрошений голова громадської спілки «Аграрна самооборона України» Юрій Крутько.

«Я простий фермер, такий же як ви. Але мене радує одне – нас стає все більше і більше: тих, кому не байдуже. Тому що найгірше, що може бути в нашому житті — це байдужість. У нас в генах у кожного, певно, є: «Моя хата скраю, мене це не торкнеться». Але я бачу, що нас стає все більше, і разом ми переможемо. Разом ми захистимо нашу землю. Хтось з великих говорив, що життя театр, а всі ми в ньому актори. І от я стою на сцені, ви всі вдячні глядачі, а Верховна Рада – це декорації, де 450 артистів, які невідомо чим аймаються, вирішують свої проблеми, але не проблеми народу», — розпочав виступ голова громадської спілки.

За його словами, на Кіровогращині уже півроку відбувається безлад з боку правоохоронних органів. Селяни об’єднались щоб захищатися. В області було зафіксовано чотири випадки рейдерства.

Юрій Крутько

11.00 На Банковій під Адміністрацією Президента, був проведений мовчазний флеш-моб «Не дамо вкрасти землю». Мітингуючим були роздані таблички з одноіменним написом.

11.10 До слова вийшла представниця Теплицького району Вінницької області Галина Горич. Жінка особисто зішовхнулася з рейдерстовм.

«Наші «слуги народу» сидять в своїх кабінетах і простих українців не бачать. Скільки звернень було на урядову гарячу лінію, до генеральної прокуратури, неодноразово звертались до нашого депутата про беззаконня у Вінницькій області. Але так ніхто й не вирішив це питання. Зараз ситуація особливо загострилась: затягуються розслідування кримінальних справ, до нас приходять люди озброєні, як то кажуть, до зубів, а ми прості люди з села і нас в притул розстрілюють», — говорить жінка.

Галина Горич

11.30 На сцені з’явилися представники студентства.

«У суспільстві поширена думка, що молодь, нібито, далека від «земельного питання». Але це – не так! Підписи, які позаду мене, ставили люди різного віку – і літні, і молодь. Без жодного примусу. Ми – молодь – проти дикого розпродажу землі!», — сказав Валерій Вака з Черкащини.

«За що молоді люди стояли на Майдані? Ми хочемо йти в Європу, але ми не хочемо йти в Європу кріпаками! Молодь хоче жити і працювати на рідній землі! А не шукати кращої долі на чужині. Депутати, не крадіть у нас це право!», — заявила Анна Мадей з Київщини.

12.00. Прозвучав гімн України, мітинг закінчився.

Мітинг, який анонсувався, як протест незалежних аграріїв проти продажу ринку землі був більше схожий на акцію АПУ, оскільки символіки інших політичних та громадських об'єднань під ВРУ помічено не було. Право сказати своє слово зі сцени надавалося тільки представникам цієї політичної сили, сторонні учасники мітингу не допускалися. Як повідомляє кореспондент сайту Agropolit.com, «аграрні» народні депутати проігнорували акцію через небажання «підігрувати» лідеру АПУ Віталію Скоцику. Також був помічений лише один прапор АФЗУ, яка анонсувалася, як один із організаторів акції. Але нам вдалося знайти лише одного представника асоціації, який розповів, що всі інші його колеги вже просто залишили мітинг. До слова, президента АФЗУ Івана Томича на мітингу ідентифікувати також не вдалося.

За словами одного з учасників делегації з Полтавщини, організатори мітингу надали безкоштовний автобус для поїздки в Київ, а також «старший надав добові».

15:00 Члени АФЗУ все ж таки були присутніми на мітингу, але їм не дали можливості використовувати свою символіку. Також, представників асоціації не допустили на сцену через те, що ті не є членами АПУ. Президент асоціації Іван Томич підтвердив, що на мітингу дозволялася лише символіка Аграрної партії і вся акція проводилася під проводом цієї політсили. Проте, більше 500 учасникі АФЗУ стали учасниками мітингу, оскільки також незадовлені перспективою відкриття ринку землі.

«Члени АФЗУ з деяких регіонів України відмовилися підтримувати акцію через те, що мітинг відбувався під проводом АПУ, а вони є безпартійними чи належать до інших політичних партій», — розповів Іван Томич.

Читати по темі: Фермери проігнорували акцію «Не дамо вкрасти землю!» через АПУ

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою