Реклама

Гройсман доручив Мартинюку розібратись з недоотриманням дотацій

12 червня 2017 95 0
Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України
Kurkul.comМаксим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства Максиму Мартинюку вирішити проблему недоотримання аграріями дотацій, що виникає, оскільки формула розрахунку виплати, яку використовують Мінфін та ДФС, не відповідає закону «Про державну підтримку сільського господарства», повідомляє прес-служба ВАР.

Питання дотацій порушив Голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун у ході засідання робочої групи по ринку землі.

«Ми обговорювали це питання з Прем’єром, і я пояснив, що у нас забрали спецрежим ПДВ і обіцяли натомість дотації. І начебто їх виділили, але чомусь до нас вони не доходять. Уже пройшло півроку, а наші підприємства: виробники молока, яловичини, свинини — досі в повному обсязі дотації не отримують. На це була миттєва реакція Прем’єра, який доручив Першому заступнику голови Мінгарополітики Максиму Мартинюку розібратися в даному питанні і скоригувати формулу, щоб вона працювала відповідно до закону», — сказав Андрій Дикун.

Читати по темі: У червні аграрії отримають втричі більше дотацій, ніж минулого місяця

Сьогодні нарахування дотацій для тваринництва, садівництва та овочівництва здійснюється за підзаконними актами (порядки ведення реєстру, розподілу дотацій та обміну інформацією між ДФС і Казначейством), які не відповідають положенням закону «Про державну підтримку сільського господарства». Зокрема, за цими документами, база нарахування дотацій визначається множенням сплаченої суми ПДВ на частку дотованих видів діяльності в реалізації підприємства. Натомість, згідно із законом, база нарахування дотацій — це різниця податкових зобов'язань та податкового кредиту, що виникли у зв'язку зі здійсненням пільгових видів діяльності. Аграрії вимагають, щоб саме така формула була включена до підзаконних актів Мінфіну.

Виконано за допомогою Disqus