Реклама

На Черкащині вівці поїли кукурудзи на 600 тис. грн

17 червня 2017 365 0
Отара овець
Kurkul.comОтара овець

Керівник фермерського господарства «Дружба» Сергій Тульчинський, який мешкає у с. Павлівка Перша Тальнівського району, що на Черкащині, хоче стягнути 600 тис. грн із місцевого жителя Еляза Мірзояна. За словами власника ФГ, вівці Еляза Мірзояна знищили посіви кукурудзи. Господар овець не заперечує провину, але з сумою збитків теж не погоджується, повідомляє Дзвін.

«Мірзоян кілька років тримає вівці в ліску біля Чеснополя. Ніколи ніяких ексцесів не траплялося. А це минулого тижня вони залізли в поле до Тульчинського, потолочили й зжерли кукурудзу. Бог його знає, що там трапилося. Чи то пастух запас, чи огорожу зламали. Мірзоян не погоджується із сумою збитків. Сьогодні туди виїздили фахівці з приборами. Міряли площу. Днями відбудеться засідання комісії при адміністрації. Вона визначить суму збитків і рекомендуватиме винуватцю покрити їх. Якщо сторони не дійдуть згоди, тоді їхню суперечку вирішить суд», — розповідає начальник управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА Віталій Захарчук.

Вівцевод каже, що Сергій Тульчинський хоче списати на його овець свої прорахунки.

«Все дуже просто: У Сергія Тульчинського на тому місці погано зійшла кукурудза. Із 75 зернин на 14 м заледве зійшло 24-25. Решта так і сидить у землі. Зерно було некаліброване. Одне кругле, одне плоске, одне просто нікудишнє. Я сам займався продажом насіння й добре на цьому розуміюся. Сьогодні була комісія із району. Походили, подивилися. Зерно сидить у землі. Це як розуміти? Мій баран узяв пожував його, виплюнув і назад у землю закопав? Ось приїдьте й подивіться. Я не кажу, що моїх баранів там не було. Були. Ми дивилися ту кукурудзу, яка зійшла. Там стебло не згризене, а надкушений боковий листочок. Досвідчені агрономи знають, що нижнє листя навмисне відривають, аби культура краще росла. Тут стебло ціле. Не можуть 80 баранів за годину знищити 40 га кукурудзи. Я погоджуюся на незалежну експертизу з Києва. Якщо ж місцева влада і створена ними комісія вирішить підіграти Тульчинському, подам на них до суду», — заявив Еляз Мірзоян.

Агроном Володимир Тарасенко вважає, що вівці Еляза Мірзояна не встигли б знищити таку кількість кукурудзи.

«Взагалі-то 80 вівцям треба від кількох годин до доби аби знищити кукурудзу висотою 10-20 см. Цього року вона саме така. Якби була більше метра, то знадобилося б 3-4 дні», — зазначив Володимир Тарасенко.

За його словами, збитки можна порахувати по стеблах, які залишилися.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама