Затриманих у порту живих овець утилізують

26 жовтня 2018 319 0
Затриманих у порту живих овець утилізують
pixabay.com

Вантаж із живими 300 вівцями, який затримали у порту Одещини буде утилізований. Тварини загрожують занесенням на територію України небезпечних інфецкійних хвороб. Про це повідомила Держпродспоживслужба.

У зв’язку із широким суспільним резонансом Держпродспоживслужба дала роз’яснення щодо вантажу ТОВ «УКРАНІКСАР».

Нагадаємо, з України експортували до Туреччини 300 живих овець, але без пояснення причин влада країни повернула тварин до України. Так, з 12 жовтня фура з вівцями стояла у порту.

«Відповідно до повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), на території Туреччини реєструються спалахи небезпечних хвороб тварин, таких як ящур, віспа овець та інші», — ідеться в повідомленні Держпродспоживслужби.

В Україні діє заборона на ввезення з Туреччини сприятливих до вказаних захворювань живих тварин, продукції та сировини з них.

Так, повернення цього вантажу на територію України є неможливим, зважаючи на загрозу поширення особливо небезпечних хвороб тварин.

Звернення керівника ТОВ «УКРАНІКСАР» Олени Севінч щодо утилізації повернутих тварин Держпродспоживслужба отримала лише 24 жовтня. Звернення власника вантажу є необхідним процедурним етапом для провадження будь-яких дій із ним.

Так, 25 жовтня Держпродспоживслужба надала доручення щодо забезпечення ідентифікації вантажу, супроводження під час перевезення тварин з території морського порту до місця утилізації (Тульчинська філія ДП «УКРВЕТСАНЗАВОД» в Вінницькій області та забезпечення контролю під час його утилізації.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

4.3м/с

Опади

6.8мм

Вологість

68%