Миронівський інститут пшениці забезпечать виробничими ресурсами

19 червня 2017 174 0
Пшенийя Миронівська 808
Kurkul.comПшенийя Миронівська 808

Фінансування «Миронівського інституту пшениці» (МІП) ім. В.М. Ремесла та забезпечення його виробничими ресурсами збільшать. Про це повідомив президент НААН Ярослав Гадзало під час Міжнародного дня поля «Сучасні сорти зернових культур миронівської селекції та особливості технології їх вирощування», йдеться на AgroPolit.com.

«Ми бачимо цю наукову установу, як одну із центральних. Вона нею була, є і залишиться назавжди, як установа, що буде займатись селекцією пшениць. … Сьогодні в багатьох країнах світу є генетика миронівських пшениць в інших сортах, і нам треба продовжувати працювати в цьому напрямку, щоб відродити славу цього прекрасного інституту. Ми хочемо з часом надати йому статус національного ― будемо просити Президента. І будемо робити все, щоб інститут працював потужно і мав велику перспективу», ― заявив Ярослав Гадзало.

Він також розповів, що уже за минулі роки було досягнуто значних результатів у збільшенні виробничих потужностей інституту. Зокрема, в підпорядкування науковій установі було передано шість державних підприємств системи НААН, завдяки чому земельний банк установи зріс з 3 до 21 тис. га.

За словами президента НААН, ця державна підтримка стала можливою завдяки чіткій позиції керівництва інституту щодо збільшення виробництва насіння. Завдяки зусиллям директора МІП Олександра Анатолійовича Демидова, за останні роки виробництво насіння зросло майже втричі ― з 80-90 т до 200-250 т/рік. Також було укладено кілька важливих міжнародних договорів стосовно співпраці у виробництві з іноземними компаніями.

Виконано за допомогою Disqus