Реклама

В Уряді хочуть створити спецфонд для підтримки аграріїв при купівлі землі

22 червня 2017 100 0
Чоловік проводить рукою по колосках
Kurkul.comЧоловік проводить рукою по колосках

Для підтримки дрібних і середніх сільгосптоваровиробників при купівлі земельних ділянок в Мінагрополітики хочуть сформувати спеціальний фонд. Із такого фонду кошти направлятимуться банкам для реалізації програм підтримки фермерів, зокрема через зменшення ставок за кредитами.

Про це нас своїй сторінці у Facebook написав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Ще одним варіантом підтримки фермерів він назвав зовнішнє гарантування цих кредитів, що дасть можливість формувати менші резерви і здешевлювати позики.

«Ми чітко усвідомлюємо, що ринок землі не зможе повноцінно функціонувати, не спираючись на банківську систему та кредитні механізми. А банки не будуть кредитувати такі угоди, якщо не вбачатимуть в землі цікаву та надійну заставу.Через дію мораторію у фінустанов відсутня практика роботи із земельними угодами і зараз стоїть задача напрацювати відповідні механізми», — написав Максим Мартинюк.

При цьому він зазначив, що потрібно унеможливити ситуацію, за якої замість агрохолдингів (чи на додачу до них) в Україні з’являться банки-латифундисти, які сконцентрують через механізм неповернення кредитів сотні тисяч гектарів.

«Згодом такий банк може бути куплений і бенефіціар в один день перетвориться на потужного землевласника. Якщо хтось прораховував такий сценарій, то хочу одразу попередити — ми усвідомлюємо ризик реалізації такої схеми і закладемо відповідні запобіжники на законодавчому рівні», — попередив політик.

Виконано за допомогою Disqus