Реклама

Податківці обіцяють невиїзні електронні перевірки вже до кінця 2017 р.

26 червня 2017 807 0
Державна фіскальна служба України
dfs.gov.uaДержавна фіскальна служба України

Державна фіскальна служба України розробляє регламент невиїзних електронних перевірок для бізнесу. Очікується, що регламент запрацює протягом 2017-2018 р.

Про це повідомила перший заступник начальника Офісу великих платників податків ДФС України Лариса Бондар на зустрічі з представниками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, які впровадили у себе на підприємствах електронний документообіг.

Лариса Бондар наголосила, що електронна податкова перевірка передбачена статтею 75 Податкового Кодексу України, залишилося тільки розробити процедуру.

«Це дозволить скоротити час для обробки податкової інформації, яку ви нам надаєте. Ну і природно, скажімо, мінімізувати вплив людського фактора на взаємини з платником. Ми бачимо в цьому позитив дуже великий», — зазначила Лариса Бондар.

Позитив бачить і бізнес, адже в такому разі будуть перевірятися електронні документи (а не тисячі папірців), надані онлайн або на електронному носії за допомогою спеціального програмного забезпечення. Мінімальна присутність людини в процесі виключає людський фактор і робить результати перевірок однозначними. Немає людського фактора — немає корупції. І це тільки одна з переваг.

За словами керівника онлайн-сервісу електронного документообігу Вчасно Оксани Ферчук, сьогодні дедалі більше українських компаній переходять на цифрові бізнес-процеси, щоб скоротити витрати на паперовий документообіг, підвищити надійність роботи з документами, а також знизити корупційні ризики при перевірках і підстрахуватися від недобросовісних дій співробітників і партнерів.

Новий сплеск інтересу до цифрових бізнес-процесів викликав Закон України №1982-VIII, згідно з яким документ не може бути визнаний недійсним тільки на підставі відсутності мокрої печатки.

Також із Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» прибране формулювання про необхідність підписувати документи безпосередньо в момент або відразу після здійснення господарської операції.

Тепер відповідно до статті 9 підставою для бухгалтерського обліку є первинні документи. Ці нововведення у купі з чинними Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронний цифровий підпис» необоротно наближають перехід з аналогового (паперового) документообігу на цифровий.

Виконано за допомогою Disqus