Польща. Ветеринари зареєстрували два випадки АЧС у домашніх свиней

28 червня 2017 109 0
Домашні свині
Kurkul.comДомашні свині

Головний ветеринарний лікар повідомив про виявлення двох спалахів АЧС у свиней. Це 35 та 36 випадки цього захворювання у домашніх свиней у Польщі з 2014 р. та 12 і 13 цього року.

Про захворювання свиней на АЧС повідомляє портал greenfront.su.

Нагадаємо, нещодавно міністр АПК Польщі повідомив, що Україна не бореться з АЧС через відсутність коштів, що ускладнює ситуацію з захворюванням у Польщі.

Попередній спалах АЧС у домашніх свиней в Польщі, який стався у господарстві, де утримувалось п’ять свиней, був спровокований людиною.

Фермер заніс вірус з розташованого поряд лісу або лугу.

«Ми ще раз закликаємо свинарів, власників малих приватних господарств, щоб вони уникали подібних ситуацій, щоб не годували свиней травою з пасовищ, на яких бували дикі кабани», ― наголосив головний ветлікар Кшиштоф Немчук.

Цього разу захворювання виявили у господарствах де утримувалось 6 свиней (Люблінське воєводство) та 11 (Мазовецьке воєводство).

Господарства, які знаходяться близько до кордону з Білорусією найбільш уразливі вірусу. Білоруські ветеринарні служби досі не визнали наявність вірусу АЧС на території країни на офіційному рівні.

Свинарі Польщі переконані, що дикі кабани із Білорусії принесли та розповсюджують вірус на теренах Польщі.

Виконано за допомогою Disqus