Аграрії Рівненщини хочуть вирощувати нут

29 червня 2017 519 0
Нут
neboleem.netНут

Питанням вирощування нуту на Рівненщині найбільше цікавилися виробники під час проведення «Дня поля», пише сайт «Радіо ТРЕК».

Про це розповіла заступник директора Інституту сільського господарства західного Полісся НААН України Людмила Лукащук.

За словами науковця, Рівненщина має хороші перспективи до вирощування горіху нут та сочевиці, адже вони менш вимогливі до температури.

Нагадаємо, нині в інституті проводять експеримент щодо акліматизації теплолюбних рослин проводять і на дослідних ділянках висадили нут, арахіс і сочевицю поруч із традиційним горохом, кукурудзою та соняшником, аби порівняти результати врожайності культур.

«У нас є молодий науковий співробітник, ми йому доручили, щоб він зібрав колекцію теплолюбних культур. Просто побачити, чи можна їх акліматизувати для вирощування у нашій зоні. Традиційні культури, ті, що вирощуються в Україні, — соняшник, сорго, кукурудза… і він взяв арахіс посіяв. Там 2 кв. м діляночка, скоріше всього ми тих бобів не зберемо через те, що сума ефективних температур для арахісу більше 3000 градусів має бути», — каже Людмила Лукащук.

Тобто для арахісу температура повітря на Рівненщині надто низька. Втім, чи можна отримати ефективний врожай арахісу, стане відомо тільки восени.

Виконано за допомогою Disqus