Село на Закарпатті славиться рекордними врожаями картоплі та перцю

29 червня 2017 489 0
Перець
pixabay.comПерець

Села Велика і Мала Добронь Закарпатської області відомі в усьому регіоні та далеко за його межами умінням місцевих мешканців вирощувати рекордні врожаї ранньої картоплі та солодкого і гіркого перцю, пише PMG.ua.

Більшість мешканців цих сіл є угорцями, а у вирощуванні овочів полягає увесь їхній річний життєвий уклад.

Навіть популярний етнофестиваль назвали «Доброньська паприка» — на честь приправи, яку виготовляють місцеві підприємці, та встановили пам’ятник місцевого скульптора Ендре Гіді-молодшого тим жінкам, які присвятили своє життя клопітній роботі з паприкою.

«У Великій і Малій Доброні зосереджено чималий економічний потенціал. Працьовиті й підприємливі селяни зводять на своїх родючих землях за солідні грантові кошти від угорського уряду (до 200 тис. грн) велетенські теплиці для вирощування ранніх овочів.

Уряд сусідньої країни зацікавлений, аби громадяни України угорської національності у пошуку кращої долі не переселялися до них і не створювали зайвий тиск на пенсійний фонд та соціальні видатки. Тому сусіди воліють інвестувати у нові робочі місця в Україні, аби люди тут мали роботу і жили гідним життям», — ідеться в повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus