На Івано-Франківщині покращуватимуть ґрунти за допомогою міскантусу

2 липня 2017 225 0
Зарослі міскантусу
kurs.if.uaЗарослі міскантусу

На території військового містечка у старій частині м. Долина на Івано-Франківщині посадили міскантус гігантський, який покликаний очищувати ґрунт та в майбутньому може стати джерелом альтернативної енергії, пише інтернет-видання «КУРС».

Представники наукового проекту «Нова фітотехнологія для очищення забруднених військових земель», що фінансується програмою НАТО, розповіли, що вирощування міскантусу спрямоване не лише для підвищення рівня екологічної безпеки в регіонах, але й поєднує дві мети: виробництво біомаси та очищення і поліпшення якості ґрунту.

Вирощувати міскантус гігантський (багаторічна трава з родини злаків) вдвічі вигідніше, ніж кукурудзу для виробництва з неї біоетанолу.

«Та це не єдина прерогатива цієї рослини, основна її цінність у відновленні земель, баланс яких порушений внаслідок активного втручання людини, як-от військова діяльність», — вважають експерти.

Учасники експерименту обговорили основні завдання, технології вирощування, відвідали дослідну ділянку та відібрали проби ґрунту.

Як зазначили учасники, враження від побаченого позитивні, коріння закріпилось, і тепер слід лише тримати кулаки, щоб рослина перезимувала перші холоди.

Перших два роки міскантус потребує особливого догляду та вологи, а опісля безперебійно росте до 25 років.

Щодо екологічної безпеки, то, як запевняють експерти, міскантус цілком безпечний як для людини, так і для комах, до прикладу, наших прикарпатських бджіл.

Виконано за допомогою Disqus