В Україні під міскантус можна виділити 4 млн га

28 листопада 2018 309 0
В Україні під міскантус можна виділити 4 млн га
Prom.ua

Як вважають фахівці, під міскантус в Україні може бути відведено до 4 млн га, тоді як зараз — не більше 400 га. Про це повідомляє agro-business.com.ua.

Використання культури не обмежується виключно сферою біопалива. Її солома служить в якості добавки до корму для худоби. Вона придатна для виробництва целюлози і будівельних матеріалів. Тому попит на міскантус з плином часу буде тільки зростати, що є запорукою успішної діяльності підприємства по його вирощуванню.

В УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого, що знаходиться у селі Дослідницьке Київської області, плантації міскантусу закладені ще в 2012 р.

За рік ця рослина виростає до 3-4 м у висоту і дає до 25 т сухої маси з 1 га, що здатне замінити еквівалент при спалюванні аналогічний 10-15 тис. м³ природного газу або 15 т вугілля.

Перевагою міскантусу є те, що його збирають уже в сухому стані, а це здешевлює кінцевий продукт, адже біомасу не треба досушувати, а можна відразу використовувати для спалювання у котлах чи для переробки на пелети чи євро дрова.

Посадивши міскантус один раз, можна упродовж 25 років збирати урожай без додаткових капіталовкладень.

Вирощувати цю культуру можна на бідних ґрунтах чи в низинах, які не придатні для вирощування інших культур.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 12°

Вітер

1.2м/с

Опади

0.5мм

Вологість

61%