Для відкриття ринку землі бюджет України має бути профіцитним

5 липня 2017 188 0
Землі сільськогосподарського призначення
Kurkul.comЗемлі сільськогосподарського призначення

Умовами відкриття ринку землі мають бути розвиток економіки, профіцитний бюджет та високі показники національного доходу. Таку думку висловили у ГО «Публічний аудит».

Про це повідомляє UBR.

«Нормальний відкритий ринок землі можливий лише за умови, коли бюджет стане профіцитним. Лише такі умови забезпечать ефективний розвиток ринку землі зі збереженням національних інтересів», ― повідомили в організації.

Ринок землі не можна відкривати, не здійснивши розмежування земель з наступною інвентаризацією (за деякими даними, 30-40% земель можуть опинитися на чорному ринку) та не сформувавши актуальний реєстр теперішніх власників паїв (за різними оцінками, 1,2 млн колишніх власників паїв померли та не залишили спадку або спадкоємці не вступили в право власності).

Без дотримання цих умов всі спроби купівлі землі будуть переповнені маніпуляціями та правопорушеннями.

«Модель закритого, консервативного ринку землі призведе до появи тіньових схем покупки сільськогосподарської землі. Очікуваних інвестицій в закритий ринок також навряд доведеться чекати. За таких умов нинішня земельна реформа перетвориться на грабунок», ― звернули увагу експерти ГО «Публічний аудит».

Вони також назвали умови, за яких можна створити ефективний ринок землі.

«Тому для створення ефективного і конкурентного ринку землі необхідно, насамперед,  створити умови для його функціонування, а саме: забезпечити стабільний розвиток економіки з високими показниками національного доходу», ― наголоси фахівці організації.

Виконано за допомогою Disqus