Аграрій із Кіровоградщини заробляє на сонячній енергії

6 липня 2017 497 0
Сергій Омельяненко, голова ФГ «Омельяненко»
landlord.uaСергій Омельяненко, голова ФГ «Омельяненко»

Фермер із Кіровоградської області Сергій Омельяненко відмовився від вирощування кукурудзи і вже сьогодні продає електроенергію від власної сонячної станції за 1 млн грн у місяць, пише Landlord.ua.

У 2012 р. влітку в Україні стояла рекордна спека. Особливо постраждали поля кукурудзи: плантації вигорали, аграрії зазнавали втрат.

Одним з тих, хто зазнав втрат від посухи і спеки, став керівник однойменного фермерського господарства в Новоукраїнці Кіровоградської області Сергій Омельяненко.

«Температура сягала 40 градусів і стало зрозуміло, що кукурудза не переживе такої спеки», — згадує фермер.

Однак замість того, щоб підраховувати збитки, аграрій вирішив використовувати форс-мажор в своїх інтересах. Через місяць на очах здивованих сусідів фермер встановив перші панелі своєї сонячної енергетичної станції (СЕС).

Зараз фермер щомісяця отримує 1 млн грн за продаж своєї електроенергії в загальну мережу країни. А $3 млн інвестицій, вкладених в будівництво СЕС, аграрій планує повернути вже цього літа.

Допомогли заробити на нещадній спеці кіровоградському фермеру в київській компанії «Рентехно», яка спеціалізується на проектуванні та монтажі сонячних енергетичних станцій.

Сергій Омельяненко почав працювати за «зеленим» тарифом до його зниження. Ціна на його електрику становить по €0,46 за 1 кВт/год і залишиться на такому рівні до 2030 р.

Ті ж, хто почнуть працювати зараз, після того як парламент прийняв рішення про зниження закупівельної ціни на електрику з альтернативних джерел, будуть отримувати з кожного мегавата значно менше. Однак і ціни на основне обладнання суттєво впали, так що статус-кво за термінами окупності зберігся.

За оцінками експертів, з урахуванням постійного зростання тарифів на традиційну електроенергію виробництво електрики з сонячної енергії вигідно в будь-яких умовах.

Виконано за допомогою Disqus