Рекордного врожаю цьогоріч не буде — Козаченко (ОПИТУВАННЯ)

6 липня 2017 1055 0
Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації (УАК), народний депутат України, голова «Аграрного об’єднання» в ВРУ
kurkul.comЛеонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації (УАК), народний депутат України, голова «Аграрного об’єднання» в ВРУ

У цьому році не варто сподіватися на рекордний урожай чи перевершення минулорічних показників урожайності, пише сайт Української аграрної конфедерації (УАК).

Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації (УАК), народний депутат України, голова «Аграрного об’єднання» в ВРУ Леонід Козаченко.

«Загальні показники та кліматичні умови в цьому році жорсткіші, ніж в минулому. Крім того, аграрії внесли менше мінеральних добрив, ніж торік», — пояснив Леонід Козаченко.

Така ситуація, за його словами, сталася внаслідок того, що виробник Osthem вимагав передплату в 2,5 млрд від підприємств, а потім зупинив виробництво, не поставивши добрива. Дехто з аграріїв зміг отримати добрива з інших джерел, але величезна кількість господарств (особливо середні та малі) не змогли знайти для цього коштів.

Наразі всі громадські об’єднання аграріїв збираються підписати меморандум відносно мінеральних добрив, щоб не зірвати осінні роботи.

«Не можу сказати, що такі кліматично-погодні умови радикально вплинуть на урожай, але є ризик, що зерна буде зібрано менше, аніж у минулому році. Через меншу кількість вологи, і меншу кількість добрив», — резюмував народний депутат.

Ще одним чинником зменшення врожайності експерти називають втрату аграріями дотацій, які надходили у формі повернення ПДВ (а це близько 15 млрд грн).

«Саме на цю суму зменшились всі роботи — починаючи з закупівлі міндобрив і закінчуючи засобами захисту, насіння тощо. Скоріше за все, буде зменшення урожайності в комплексі. Про ці речі потрібно говорити, адже вплив на врожай природніх умов буде менш помітним, аніж скорочення посівних площ, яке вже відбулося», — переконаний фахівець.

Виконано за допомогою Disqus