Реклама
Sampo Comia C12 на території заводу в Порі

Sampo-Rosenlew Comia: фінський «ведмідь» їде до України

Служба новин 4 липня 2017 425 0

Дочекавшись початку гарячого хліборобського сезону, компанія АБА «Астра» анонсувала цікаве оновлення лінійки зернозбиральних комбайнів — флагманську серію Comia від легендарного фінського виробника Sampo-Rosenlew. Журналіст Kurkul.com у рамках прес-туру до м. Порі, батьківщини фінського бренду, власноруч оцінив новинку, взявши участь у тест-драйві машини.

Українські аграрії зможуть «помацати» новинку під час цілої низки презентацій, що відбудуться протягом року. Найближча з них — на Дні органічного поля, що проходить на базі підприємства ПП «Агроекологія», Полтавська область, с. Покровське, Шишацький район.

Комбайни з «ведмежого міста»

Доволі символічно, що комбайни Sampo-Rosenlew починають свою «експансію» на поля України саме в цьому сезоні, адже рівно 60 років тому концерн розпочав випуск перших самохідних зернозбиральних комбайнів, які зараз носять милу назву «Бабуся Сампо». З того часу багато моторної оливи утекло: у концерну двічі змінювався власник, компанія була на грані банкрутства, а у 1991 році Sampo-Rosenlew придбав Тімо Пріхті. Родині Пріхті і до сьогодні належить більша частина акцій, а 35% відсотків прав на підприємство володіє інідійська корпорація Mahindra, яка є найбільшим виробником тракторів у світі.

Завод Sampo-Rosenlew

Окрім комбайнів під брендом Sampo-Rosenlew, концерн випускає продукцію для John Deere та Massey Fergusson.

В Україну фінський виробник з міста ведмедів (а саме ця тварина є символом Порі, в центрі якого і розсташовано завод Sampo-Rosenlew) намагався «зайти» давно і різними шляхами. Ще в 2007 році було розпочату співпрацю з Херсонським машзаводом, навіть поставили кілька машинокомплектів, але до масового виробництва комбайнів Sampo в Україні, чи хоча б регулярних поставок готової продукції, так і не дійшло. Далі було кілька етапів перемовин на найвищому рівні про старт виробництва фінських машин в нашій країні, підписано контракт про співпрацю з ХТЗ, але справу до останнього часу не можна було зрушити з місця. І лише нещодавно АБА «Астра» розпочала плідну співпрацю з фінським виробником.

Comia C12

АБА «Астра» представить на українському ринку топові моделі фінського бренду — С10 і С12, що прийшли на заміну 3000-й серії, яка себе добре зарекомендувала в багатьох країнах. Серія Comia взяла все найкраще від попередників, отримавши при цьому чисельні вдосконалення.

Надійний та витривалий

Двигуни на комбайни встановлюються двох типів — з мочевинним блоком для європейського, японського та американського ринків, і без цього елементу для інших країн. Відсутність мочевинного блоку спрощує експлуатацію та скорочує витрати, хоча машина з таким двигуном не відповідає високим екологічним стандартам західних країн. Але добре підходить для українських реалій, тому саме така комплектація двигуна і буде постачатися в Україну.

Потужність 6-ти циліндрового двигуна AGCO Power Tier 4 сягає 300 к.с. «Серце» комбайну виробляють тут же, у Фінляндії. Раніше марка двигунів носила назви Sisu Diesel та Valmet. Зараз же завод в Тампере — підрозділ корпорації AGCO.

«Ці двигуни мають просту конструкцію (на відміну від моделей з мочевинним блоком), а ще є одними із найнадійніших в світі. Також двигун AGCO Power Tier 4 входить в трійку найекономічніших», — говорить регіональний менеджер з маркетингу Sampo-Rosenlew в країнах СНД Михайло Кулик.

Михайло Кулик

За його словами, зараз концерн намагається створювати хоча й не найпотужніші машини, але фокусується на високому ККД, що робить комбайни економічними без втрат у потужності. Тому бензобаку об’ємом 450 л цілком достатньо, щоб комбайн відпрацював кілька змін між заправками.

Геометрія молотарки нагадує попередника, але агрегат було перероблено для збільшення надійності: кількість ребер жорсткості зменшена, а саму ступінь жорсткості — збільшено. На відміну від багатьох конкурентів, які мають в молотилці п’ять клавіш, в Comia їх встановлено шість. А значна площа соломотрясу в поєднанні з наявністю циліндра-ворушителя CSP робить обмолот максимально ефективним навіть в умовах суворого фінського клімату.

Взагалі, важкі умови експлуатації — це «коник» Comia. Системи обмолоту, очищення, сепарації багатобарабанного комбайну створені саме для цього. Висока якість та низький рівень пошкодження зерна досягається завдяки цілій низці параметрів, які модель унаслідувала від свої попередників — селекційних комбайнів. Доповнюює картину наявності довгих клавіш соломотрясу, двоступеневого решітного стану (який не дозволяє дрібним решткам соломи блокувати роботу системи домолочування), інерційного барабану з високими ріжучими властивостями підбарабання.

Comia C12

«Комбайн якісно працює на вологих зернових та на засмічених бур’янами полях. Його легко почистити в польових умовах, адже з машини легко витягуються касети, верхнє і нижнє решето та лотки клавіш», — запевняє Михайло Кулик.

Окремо варто виділити шведський соломоподрібнювач Record, що працює зі швидкістю 3900 об/хв. Продукція цієї компанії встановлюється також на комбайни John Deere та New Holland.

Comia C12

Не страшний Comia і строкатий ландшафт: комбайн добре себе почуває на горбистих ділянках поля та має малий радіус развороту. Все це досягається завдяки найменшій у класі колісній базі та збалансованій архітектурі машини.

Кабіна обладнана кондиціонером навіть в стандартній комплектації. Водійське крісло досить зручне, що дозволяє комбайнеру відпрацьовувати 8-10-годинні зміни в комфортних умовах. Контроль за роботою проводиться з монітору ComVision, а керування вузлами та системами — за допомогою зручного джойстика та панелі кнопок.

Комбайни комплектуються жатками від 5 до 7 метрів. Стандартна має завширшки 6,3 м. Також додатково можна встановити електрообладнання та ножі для роботи з ріпаком.

Фінські довгожителі

За словами Михайла Кулика, комбайн Comia розрахований на 20 років експлуатації, але старі моделі Rosenlew, випущені в 1960-70-х роках, до сих пір працюють в господарствах різних країн світу. Тому і від цієї моделі варто очікувати не меншої «витривалості».

Comia C12

«Комбайни Sampo-Rosenlew працюють по 40-45 років. Вже не має в живих багатьох наших постачальників, які продавали ці комбайни, а ми до сих пір робимо запчастини для старих моделей, що дозволяє машинам кожного року знову виходити в поле», — розповідає Михайло Кулик.

Made in Finland

Схоже, українські аграрії отримали можливість купувати якісні європейські комбайни від виробника з багаторічним досвідом. «Генетика» селекційних моделей дозволяє Comia збирати висококласний врожай, витрачаючи на це мінімум ресурсів.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою