В Україні хочуть відновити права фермерських господарств

8 липня 2017 4687 0
Поле
kurkul.comПоле

У четвер 6 липня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект щодо відновлення прав і законних інтересів фермерських господарств та громадян України – членів фермерських господарств (№6594-1).

Про це написав на своїй сторінці у Facebook ініціатор цього законопроекту народний депутат Вадим Івченко.

За словами нардепа, документ пропонує відновити права фермерських господарств та фермерів – громадян України, які не змогли успадкувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення, надані до 2002 р. у постійне користування голові їхньої родини – фермеру для створення такого господарства, на одержання такої земельної ділянки в довгострокову оренду без проведення земельних торгів і лише з метою використання цих ділянок для ведення фермерського господарства.

«Якщо саме ці ділянки відсутні, надається можливість отримати рівноцінні за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення на території району, а якщо і в районі вільних ділянок немає — то за згодою відповідного спадкоємця (правонаступника) за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення, розташованих на території іншого району в межах області.

Разом з тим, законопроектом передбачено і визначення строку передачі в оренду такої земельної ділянки та розмір орендної плати за неї», — написав Вадим Івченко.

За словами народного депутата, у прийнятті саме цього законопроекту виникла гостра необхідність.

За чинним Кодексом, сьогодні в межах норм безоплатної приватизації не можливо набути у власність земельну ділянки більшої площі, ніж розмір паю члена сільгосппідприємства, розташованого на території відповідної ради. Можливості набуття в оренду іншої частини такої земельної ділянки поза межами земельних торгів (аукціонів) взагалі немає.

Також відсутня і можливість успадкування права на відповідні земельні ділянки. Більше того, неможливо успадкувати і саме фермерське господарство як цілісний майновий комплекс, адже воно створене саме на такій земельній ділянці.

«Спадкоємці для реалізації своїх прав вимушені звертатися до суду. А позиція судів, як не прикро, підтверджує припинення такого права разом із смертю особи, якій воно належало.

Отже, багато фермерських господарств припиняють діяльність після смерті керівника і через це погіршується соціально-економічний рівень життя на селі», — розповів депутат.

На думку Вадима Івченка, прийняття даного законопроекту допоможе відновити законні права спадкоємців та сприятиме розвитку малого та середнього підприємництва на селі, зайнятості сільського населення, економічного і соціального розвитку сільських територій.

 

Вадим Івченко про новий законопроект

Виконано за допомогою Disqus