В Естонії на боротьбу з АЧС витратять €14 млн

98
0
В Естонії на боротьбу з АЧС витратять €14 млн
Іnfo-prom.com.uaВ Естонії на боротьбу з АЧС витратять €14 млн

Видатки Естонії, пов'язані з ліквідацією вогнищ захворювання африканською чумою свиней (АЧС), склали €620 тис. Заходи, спрямовані на те, щоб зупинити поширення захворювання, обійдуться ще майже в €14 млн, пише Postimees.

Свинарям, які дотримувалися вимоги безпеки, держава компенсує вартість забитих тварин та кормів.

«Гроші, як передбачено законом, будуть виділені з урядового резерву, згодом Європейський Союз компенсує первинні витрати в межах 75%. Свинарям нададуть також підтримку в рамках Програми розвитку життя села на 2014-2020 р.р. і через Фонд розвитку сільського життя», — повідомила прес-секретар Міністерства сільського господарства Ева Лехтла.

Свинарі можуть клопотати про підтримку в разі додаткових інвестицій у забезпечення біобезпеки або відмови від перепрофілювання сільськогосподарської діяльності. На ці цілі передбачено €12,7 млн. Допомога буде тим тваринникам, які знищать свиняче стадо і відмовляться від утримання свиней до тих пір, поки небезпеку поширення чуми не буде ліквідовано, або не будуть виконані більш суворі вимоги біобезпеки. Також надаватимуться кредити на вигідних умовах тим підприємцям, які займаються свинарством, безкоштовно консультуватимуть тих, хто опинився в критичній ситуації.

Міністерство розвитку сільського життя запевнило, що кошти на боротьбу з чумою свиней виділяються не з держбюджету, а з резерву уряду.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus
 

Матеріали до теми