Українські аграрії з-поміж бобових віддають перевагу гороху

20 липня 2017 96 0
Стручки гороху
Kurkul.comСтручки гороху

Основний акцент серед бобових українські аграрії роблять на горох. Оскільки вирощування гороху має очевидні перспективи.

Про це розповіла провідний експерт зернового ринку Єлизавета Малишко для AgroReview.

«Із горохом все чудово. Якщо в минулому сезоні було посіяно 240 тис га, в цьому 380 тис га. Урожайність гірша, ніж минулоріч, проте близько 1 млн т може бути експортовано (у порівнянні з 450 тис. т в цьому сезоні). У гороха хороші перспективи за сприятливих погодних умов — горох на початковій стадії потребує раннього приходу весни і багато вологи. Якщо погодні умови будуть такими, як це було попередні два роки, посівні площі під горохом будуть і далі розширюватися», — говорить експерт.

За словами фахівців, стосовно споживачів, просування і підвищення інтересу до української продукції, враховуючи горох, додаються певні зусилля.

Крім основного продукту бобових, розширюється вирощування нішевих культур: сочевиці, нуту, люпину. Вони користуються значним попитом — як на внутрішньому, так і на експортному.

Також ці культури простіше виробляти з погляду органічності, тому що вони більш територіально економічні. Бобові можуть бути досить високомаржинальними і високоприбутковими саме з погляду адаптації структури посівів до тих реальностей, які існують на світових ринках.

Виконано за допомогою Disqus