Конфлікт між власниками і рейдерами в ПСП ім. Димитрова набирає обертів

21 липня 2017 600 0
Невідомі чоловіки блокують вхід у господарство
Facebook.comНевідомі чоловіки блокують вхід у господарство

Ситуація зі спробою рейдерського захоплення ПСП ім. Димитрова, що в с. Добре на Кіровоградщині, загострилася.

У середу 19 липня знову виник конфлікт між рейдерами та власниками господарства, яких поновили в правах. Рейдери просто не пускали їх на підприємство.

Місцеві селяни обурені такою поведінкою, бо рейдери не дають одному з власників ПСП ім. Димитрова Олегу Кірову зайняти своє робоче місце.

«На сьогодні є рішення суду, що ми власники ПСП ім. Димитрова. Але ми не можемо зайти на своє підприємство», — заявив Олег Кіров.

Як розповідають очевидці, тітушки заблокували вхід на територію господарства і нікого не пропускають. Молоді чоловіки не змогли пред’явити жодних документів, які б посвідчували законність їхнього перебування на території господарства.


Із ситуацією на місці спробував розібратися народний депутат Іван Мірошніченко («Самопоміч»).

«Власники стоять за парканом, а там стоять невідомі люди і роблять, що хочуть, — це взагалі нонсенс», — сказав Іван Мірошниченко.

Натомість присутні на місці конфлікту представники поліції спостерігали за тим, що відбувалося на підприємств, і фактично не втручалися у вирішення конфлікту.
Заступник начальника Вільшанського відділу поліції ГУ НП у Кіровоградській області Руслан Штука запропонував в максимально короткі строки допитати чоловіків, які блокують вхід у господарство, та залучити до вирішення конфлікту керівництво обласної поліції.

У коментарі Kurkul.com народний депутат Іван Мірошніченко повідомив останні деталі довкола цієї ситуації.

«Зараз поліція підтвердила, що вона виконуватиме рішення суду і забезпечить повернення техніки (вже пошкоджена рейдерами) людям та власникам господарства. Крім того, вона допоможе розблокувати захоплені рейдерами інші об’єкти (тік, технічна станція) господарства у селі після надання протягом 24 годин людьми документального підтвердження, що це власність сільських жителів та власне господарства.

Ми ж слідкуватимемо за тим, як швидко керівники районної та обласної поліції виконають цю обіцянку. Ще одне, майже рік люди живуть поруч з рейдерами у своєму селі, які не раз погрожували їм розправою.

Так от селяни вже хотіли рішуче виступити проти рейдерів: хто з граблями, хто з рушницею. Але наразі всім учасникам конфлікту вдалося цивілізовано провести розмову і уникнути такого сценарію», — підсумував він.

Нагадаємо, що спроба рейдерського захоплення ПСП ім. Димитрова почалася ще у серпні 2016 р., коли відбулася перереєстрація підприємства.

Нещодавно попереднього співвласника господарства Олега Кірова поновили в правах. Однак невідомі чоловіки заблокували вхід на підприємство і фермер досі не може зайняти своє робоче місце.

Минулого тижня сторони домовилися про повернення с/г техніки на зберігання дійсним власникам господарства — братам Кіровим. До переговорів долучилися і представники громадської спілки «Аграрна самооборона України».

Зазначимо, що на Кіровоградщині останнім часом почастішали випадки рейдерських захоплень сільгосппідприємств. Зокрема, ситуація з рейдерами на господарстві «Нива-2010» у с. Бережинка на Кіровоградщині набула всеукраїнського розголосу.

Щоб змусити посадовців і поліцію втрутитися у вирішення конфліктів, фермери провели антирейдерське віче у Кропивницькому та передали резолюцію обладміністрації та прокуратурі з відповідними вимогами протидіяти рейдерству в регіоні.

Крім того, народний депутат Іван Мірошніченко повідомляв, що в Україні вже створили платформу із захисту бізнесу від рейдерства. А звернення на ім’я Президента України та прем’єра з вимогою втрутитися та зупинити хвилю рейдерства по країні підтримали понад 100 компаній.

Виконано за допомогою Disqus