Чиновників активніше контролюють завдяки новим правилам розпорядження держземлями — Мартинюк

3 серпня 2017 49 0
Земля в руці
kurkul.comЗемля в руці

За перші місяці впровадження Стратегії раціонального використання і охорони державних сільгоспземель, яку Кабмін затвердив 7 червня, вдалося ліквідувати найбільш масштабні корупційні схеми в сфері управління держземлями.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

«Я впевнено можу сказати, що стратегія не породить корупцію, і не може цього зробити, так як максимально звужує всі можливості для маневру у чиновника», — сказав Максим Мартинюк.

Він підкреслив, що саме ефективністю прийнятих антикорупційних заходів обумовлена значна частина критики документа.

«Фактично ми створили стимули для громадськості — контролювати чиновників і процес безоплатної передачі земель. Думаю, всі згодні, і самі учасники АТО в першу чергу, з тим, що вони не для того воювали на Сході, щоб чиновники набивали собі кишені », — заявив Максим Мартинюк.

Поточне співвідношення ставило питання про ефективність використання державних земельних ресурсів. Як приклад,  перший заступник навів Дніпропетровську область. Із початку року на аукціонах з продажу права оренди державної землі не було реалізовано жодного гектара, в той час як на момент прийняття Стратегії було подано заяв на безоплатне виділення землі на 52 тис. га.

Окремий аспект реалізації Стратегії — ставки оренди, за якими держземлі передаються в користування. Документ встановлює уніфіковані правила розпорядження землями — термін оренди 7 років і ставка оренди — не нижче 8% від нормативної грошової оцінки. У той же час по значній частині укладених раніше договорів оренди держземель ставка оренди становить мінімальні 3%.

«Ми моніторимо такі договори і, або ініціюємо підвищення ставки, або не продовжуємо їх. Таким чином, звільняються землі для продажу права оренди на аукціоні. Я впевнений, що корупційні угоди, завдяки Стратегії, залишаться в минулому. А землі вистачить і учасникам АТО, і жителям тих сіл, де ці землі знаходяться», — підкреслив перший заступник міністра.

Нагадаємо, що в Україні змінили правила оренди земель с/г призначення.

Виконано за допомогою Disqus