Гірчиця, льон та сафлор витіснять соняшник із полів Запоріжжя

8 серпня 2017 276 0
Сафлор
GularisСафлор

У Запорізькій області по всіх категоріях господарств цього року посіяно 560,7 тис. га соняшника, що становить 100% від плану.

Проте фахівці планують зменшити його посіви та замінити їх на перспективні культури такі як льон, гірчиця, сафлор.

Про це повідомили в Запорізькій ОДА.

Такий прогноз озвучили під час круглого столу «Українська селекція олійних просапних культур» за участю фахівців ТОВ «Насіннєвий фонд – Україна» (м. Полтава) та ТОО «Семена Казахстана» (м. Алмати, Республіка Казахстан) на базі Інституту олійних культур НААН.

Також очікується, що Інститут олійних культур поступово буде виходити на ринок Казахстану.

У роботі круглого столу взяли участь  директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Фіоктістов та його заступник Олександр Ясинецький, директор ТОО «Семена Казахстана» Айдар Мусабеков, агровиробники сільськогосподарських підприємств різних форм власності Запорізького регіону та науковці.

Учасники заходу ознайомились із здобутками запорізьких науковців у сфері селекції соняшника та сої, відвідали демонстраційний полігон соняшника, сої та інфекційний полігон.

Науковці та представники підприємств активно долучилися до обговорення  питань стосовно селекції та первинного насінництва соняшника, створення вихідного матеріалу соняшника різних напрямів використання, напрямів і перспектив селекції сої.

Було відмічено, що основним напрямом селекції є створення сортів олійних культур, стійких до несприятливих умов середовища, збудників хвороб, з підвищеною продуктивністю та якістю отримуваної продукції, адаптованих до умов регіону вирощування.

 

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%