Аграрії Херсонщини спалюють свій прибуток

28 серпня 2017 304 0
Олександр Паливода, директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА
FacebookОлександр Паливода, директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА

Сільгоспвиробники Херсонської області спалюють блоки із соломи просто на полях. Замість створення небезпечної ситуації вони можуть стати джерелом прибутку.

Про це написав директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода на своїй сторінці у Facebook.

Фермери просто спалюють стерню, в той час, як її можна перетворити на альтернативний вид опалення.

«Спеціалісти стверджують, що 3 кг соломи за теплоутворенням замінюють 1 куб м газу або 1 л дизельного палива», — написав Олександр Паливода.

Фермери витрачають цінне джерело енергії.

«Підпалюючи на полях солому, фермери «гріють космос», а могли б опалювати свої підприємства. Це просто не по-хазяйськи!», — обурюється посадовець.

За його словами, у Херсонській області деякі підприємці вже перебудували свою систему опалення під опалення солом’яними тюками.

«Це звичайно вимагає початкових капіталовкладень, але гроші швидко вертаються, особливо враховуючи нинішню ціну на газ. З 1 га після зернових збирають приблизно 4 т соломи на богарі, та 6-7 т — на зрошуваних землях. В Херсонській області на сьогоднішній день скошено близько 700 тис. га зернових, з них — 50 тис. на зрошенні. Скільки соломи можна зібрати на полях Херсонщини — можете порахувати», — закликає Олександр Паливода.

За його словами, невирішеним залишається питання навісного обладнання для підбору та тюкування соломи, яке має не кожне сільгосппідприємство.

Виконано за допомогою Disqus