Сільгоспугіддям Одещини загрожує підтоплення

31 серпня 2017 255 0
Паводок
job-sbu.orgПаводок

Кілька ділянок дамби вздовж Дунаю знаходяться в аварійному стані. У випадку паводку під загрозою можуть опинитись 33 населених пункти, автодороги та сільгоспугіддя. Загальна площа ймовірного затоплення – 80 тис. га.

Про це повідомили в Одеській ОДА.

«Не ведуть навіть поточний догляд за спорудами. Тож на сьогодні йде інтенсивне руйнування дамби на 108 км ― біля с. Матроська Ізмаїльського району, 101-105 км біля м. Ізмаїл. Наразі у критичному стані знаходиться шлюз-регулятор, що майже вирішує долю озера Ялпуг та питний водозабір Болграду», ― зауважив директор ДП «Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів» Георгій Бузіян.

Захисні споруди Дунаю будувалися ще в 30-50-х рр. минулого століття за спрощеним проектом. Здебільшого, це земляний насип, який з часом почав просідати. Наразі з 225 км дамби 115 км треба укріплювати, а з 13 шлюзів-регуляторів ― половина потребує ремонту. Востаннє кошти на реконструкцію споруд виділяли з державного бюджету щонайменше чотири роки тому.

«Готуйте розрахунки, що вам потрібно, аби вирішити проблему. Щоб в мене були матеріали та звернення для розмови в тому числі з центральними органами влади. І особливо готуйте інформацію щодо можливих наслідків, які будуть, якщо цією проблемою не займатися. Бо може бути катастрофа!»,― наголосив голова ОДА Максим Степанов.

За приблизними підрахунками повне відновлення захисних споруд Дунаю коштуватиме 790 млн грн. 

Виконано за допомогою Disqus

+ 39° ... + 23°

Вітер

1.2м/с

Опади

3.1мм

Вологість

54%