Фермер з Дніпропетровщини започаткував незвичний гусячий стартап

2 вересня 2017 2049 0
Гуси
Kurkul.comГуси

Цікавий приклад кооперації використовує колишній військовий, а нині фермер Євгеній Божок в с. Піщанка Дніпропетровської області.

Для старту власного бізнесу ― розведення птиці ― він залучив кошти односельців, запропонувавши їм в кінці сезону повернути борг готовою продукцією із суттєвою знижкою від ринкової ціни.

Про це повідомляє agroreview.com.

Маючи досвід роботи у тваринництві, Євгеній Божок вирішив започаткувати власний бізнес ― розводити гусей.

«Це більш трав'яна птиця, зерна споживає мало в літньо-осінній період, тому є можливість на цьому зекономити і виростити гарних гусей», ― розповідає бізнесмен.

Фермер вирішив закупити птицю у Молдові. Гусенята цієї породи швидко ростуть, не хворіють, добре переносять кліматичні умови в Україні.

Кошти на придбання молодняка позичив у друзів та односельчан на тій умові, що восени поверне їх м'ясом зі знижкою 30%. Якщо когось зацікавить така кооперація надалі ― той зможе вкласти кошти і у вирощування наступного виводку гусей.

Бізнесмен має подальші плани на розвиток фермерського господарства.

За словами фермера, гусак ― не лише м'ясо, а й безвідходне виробництво.
Гусячі пух та пір'я підуть у справу,  вироби з їх використанням можна буде відшивати на місцевій швейній фабриці: подушки, перини, куртки тощо.

Гусячі відходи (нутрощі, клюви тощо) можна домішувати до зерна і використовувати як корм для риби та раків. По суті, зайнятися паралельно ще одним видом діяльності.

Читати по темі: Розведення раків та все, що потрібно знати

«Ми бачимо приклад цікавої моделі кооперації, коли вигоду отримують усі, хто вкладає в проект. Підприємцю ― немає потреби звертатися до банку по кредит, виплачувати чималі відсотки. Люди ― отримують екологічно чисту, якісну продукцію з великою знижкою, ще й з доставкою до дому. Це дуже вдалий приклад кооперації. На рівні громади ми будемо звертатися до влади з тим, щоб брати таку модель бізнесу ― співколективного фінансування ― за зразок і використовувати скрізь», ― каже співінвестор В'ячеслав Горобець.

Виконано за допомогою Disqus