Відбувся перший фестиваль крафтових сирів від українських фермерів

25 вересня 2017 890 0
Сири
Kurkul.comСири

У суботу й неділю 23-24 вересня 2017 р. у м. Київ (ВДНГ) пройшов Перший український фестиваль крафтового сиру Ukraine Cheese Awards Day 2017.

Протягом двох днів фестивалю усі учасники й відвідувачі могли прослухати лекції про те, як створити свою міні-сироварню чи молочний кооператив, що таке рух slow food і які нюанси мікробіології молока.

Про це повідомляє Kurkul.com.

Близько 300 різноманітних сирів представили більше 50 фермерських господарств з усієї України. Учасниками фестивалю стали фермерські господарства «Татусеві кізоньки», «Лісова ферма», «Золота коза», «Гарбузовий рай», «Стельмащук», «Лукачівка Еко», «Добродетель», «Добрий пастор», «Закарпатське руно», «Зарянівське», «Victor et  Louise Chevrerie», «Квітка Полісся», ФГ Олександра Макухіна, сімейна ферма «Білочі», родинна ферма Трухачових, молочний кооператив Cheesemania  та багато сироварень — сімейна сироварня «Козуля», Селиська сироварня, сироварнi «Джерсей», «PanBaran», «Іберія», «Сміляночка», «Алфея» та інші.

Також у рамках фестивалю пройшов конкурс на кращий крафтовий сир. Журі, до складу якого увійшли зірки кулінарії, радник з питань сільського господарства посольства Франції в Україні Ніколя Перен та ведучий ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Руслан Сенічкін, визначали кращі сири у 26 номінаціях.

На дегустацію 9 членам журі було представлено 200 оригінальних українських сирів.

«Ми хочемо показати, що в Україні є справжній смачний сир, яким ми можемо пишатися. Очікуємо, що в  Україні почне розвиватися культура сироваріння й культура його споживання», — розповіла Kurkul.com iдейний натхненник та організатор фестивалю Ірина Дем’янюк.

Катя Капустіна, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus