На Херсонщині знову взялися за утилізацію непридатних пестицидів

29 вересня 2017 74 0
Іржаві контейнери з пестицидами
khoda.gov.uaІржаві контейнери з пестицидами

Склад із непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин, що розташований на території с. Сонячне Дніпровського району м. Херсон, містить 1,2 т шкідливих непридатних пестицидів. Тому питання їх утилізації зараз стоїть дуже гостро.

Про це повідомили в Херсонській ОДА.

Склад зруйнований, а бетонні контейнери, в яких зберігається небезпечний і свого часу заборонений до використання дуст, негерметичні, уся хімічна речовина потрапляє в навколишнє середовище.

За словами керівництва області, у 2017 р. за сприяння облдержадміністрації депутатами обласної ради було прийнято рішення про виділення майже 10 млн грн на заходи з утилізації пестицидів на території Херсонської області, загальна кількість яких становить 1,8.

«Завдяки сприянню голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва стало можливим також виділення близько 15 млн грн із державного бюджету. Але постала проблема з пошуком компанії в Україні, яка б здійснила утилізацію хімічних небезпечних речовин», — ідеться в повідомленні.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко пояснила, що на сьогодні в Україні не існує такої компанії, тому вивіз пестицидів можливо здійснити тільки за кордон.

«Видання ліцензій на утилізацію хімічних речовин здійснює Міністерство екології та природних ресурсів України, у 2010-2012 рр. така програма успішно діяла, але сьогодні вона вже не працює. Депутати Верховної Ради України наполегливо працюють над вирішенням даного питання й над активізацією прийняття відповідних рішень Міністерством. Ці викиди не можна залишати просто так, адже їх властивості нищівні як для водних горизонтів, флори і фауни, так і для людей», — наголосила вона.

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 3°

Вітер

3.8м/с

Опади

4.7мм

Вологість

71%