Мінфін повідомив, коли спростять реєстрацію податкових накладних для агробізнесу

29 вересня 2017 158 0
Калькулятор і ручка
pixabay.comКалькулятор і ручка

Наказ Міністерства фінансів про спрощення реєстрації податкових накладних для деяких платників податків – власників і орендарів землі буде зареєстрований Міністерством юстиції протягом кількох днів, пише Finance.ua.

Про це розповів державний секретар Мінфіну Євген Капінус.

«Ми вже отримали висновки Державної регуляторної служби, в найближчі дні направимо наказ на реєстрацію у Міністерство юстиції», — сказав він, нагадавши, що документ набуде чинності після реєстрації в Мін’юсті.

Держсекретар Мінфіну повідомив, що були застереження з боку бізнесу щодо певної неефективності у роботі.

«...але ми ці питання зняли. Разом з тим бачимо значний позитивний ефект, оскільки на 50% заблокованих коштів звернення не приходять. Це говорить про те, що мова йде про «тіньовий» податок на додану вартість, який намагаються зареєструвати», — сказав Євген Капінус.

За словами Євгена Капінуса, Мінфін, ДФС та представники бізнесу продовжують відпрацьовувати критерії, за якими система блокує податкові накладні.

Як повідомлялося, згідно з прийнятим в кінці 2016 р. змін до Податкового кодексу, з 1 липня 2017 р. запрацювала автоматична реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Водночас ДФС отримала право відмовити в реєстрації згідно з низкою критеріїв оцінки ступеня ризиків.

За даними ДФС, кількість заблокованих податкових накладних скоротилася з 1,1% станом за першу декаду липня до 0,5% станом на 1 вересня (на 201 тис.).

Раніше Міністерство фінансів підготувало проект наказу, яким передбачається звільнити від моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних платників податку – власників понад 0,01 га землі і деяких орендарів земельних ділянок.

 

Виконано за допомогою Disqus