Садівники розчарувалися у цінах на малину

12 жовтня 2017 1382 0
Ягоди малини
Kurkul.comЯгоди малини

Цьогоріч «малиновий» бізнес не приніс очікуваної фінансової винагороди господарям. У порівнянні з минулим роком, ціни на малину впали, а витрати на вирощування зросли.

Про це повідомляє visnyk.lutsk.ua.

«Перший сезон минув успішно: ягоду здавав по €1,1/кг (приблизно 28 грн), а за збір працівникам платив по 3 грн. До того ж погодні умови були такими, що малина не потребувала поливу. Цього року ситуація помінялась: ягода стала дешева, витрати зросли», — розповів садівник з с. Рудка-Козинська Рожищенського району Волинської обалсті Михайло Середа.

Цього ж року ціна на ягоду не перевищувала 25 грн/кг.

«Нинішнього літа ціна за 1 кг малини не перевищувала 25 грн, це коли я сам відвозив її до фірми-скупника. А коли здавати ягоду на місці, то вартість відразу падає на 5-7 грн. Виходить 18-20 грн/кг. Це при тому, що працівнику, який її збирає, треба заплатити 7 грн/кг. Але вкінець «добили» ціни восени. 10-12 грн! Як на цьому можна щось заробити?», — обурюється Михайло Середа.

Він вирішив взагалі не збирати ягоду.

Тим часом садівники Наталя і Сергій Глинюки з Кияжа малину все ж збирають і здають, хоча ціна їх також не влаштовує.

«12 грн/кг — дуже мало, але ж не залишати її на полі. Тому вибираємо, щоб хоч якусь копійку заробити», —  розмірковує Наталя Глинюк.

Господарі лише мріють про стабільну ціну на ягоду.

«До того моменту, поки фермери, одноосібники не об’єднаються в обслуговуючі кооперативи, асоціації тощо, ціна на будь-яку сільгосппродукцію прогнозованою не буде. Ми людям про це говоримо, пояснюємо, але поки вони не дуже нас чують і один одному «перебивають» ціну. Якби дрібні господарі об’єд­налися, купили морозильні камери, мали би більші обсяги і, відповідно, більшу ціну», — вважає заступник начальника департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Людмила Петриканин.

Наразі на малині заробляють добре перекупники-експортери. За кордоном нашу продукцію купують із задоволенням. Другий сорт іде у Польщу на переробку на джеми, а перший — у Німеччину, Францію на полиці супермаркетів. Узимку лоток малини вагою 400 г коштує € 2,5. Тобто майже 80 грн.

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%