В’єтнам проявив зацікавленість у співпраці з Україною

12 жовтня 2017 109 0
Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції
Kurkul.comОльга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції

Україна та Соціалістична Республіка В’єтнам (СРВ) зацікавлені в активізації торговельно-економічних відносин та співпраці в аграрному секторі як на Міжурядовому рівні, так і на рівні бізнесу.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

«В’єтнамський ринок є надзвичайно цікавим для українських виробників аграрної та харчової продукції, зважаючи на такі фактори, як: населення країни 100 млн чоловік, ВВП на душу населення становить понад $6 тис. та швидке зростання економіки, наприклад, в 2016 р. річний ріст ВВП становив 7,46%. При цьому наші економіки доповнюють одна одну в багатьох сферах», — відмітила заступник міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева після 14-ого засідання Українсько-В’єтнамської Міжурядової комісії.

Вона розповіла, що за результатами 8 місяців 2017 р., український агро-експорт до СРВ склав $38,6 млн та збільшився майже на $ 20 млн порівняно з аналогічними періодом 2016 р. Ключовими позиціями експорту були: зернові злаки, м’ясо та субпродукти, насіння олійних, вироби із зерна та інші.

«Ми високо оцінюємо проведення чергового засідання нашої двосторонньої міжурядової комісії після тривалої перерви і сподіваємось на те, що зафіксовані у протоколі засідання спільні рішення стануть реальним поштовхом для розвитку двосторонніх торгово-економічних відносин в аграрній та харчовій сферах», — зауважила Ольга Трофімцева.

Заступник Міністра також наголосила на важливості вирішення питання щодо відновлення експорту пшениці на ринок СРВ до кінця поточного року і привітала згоду в’єтнамської сторони направити делегацію експертів з фітосанітарних питань до України в наступному місяці.

«Зважаючи на важливість для в’єтнамської сторони двосторонніх угод про співробітництво в галузях фітосанітарії, ветеринарії та безпечності продуктів харчування, ми з Держпродспоживслужбою взяли дані документи до розробки з тим, щоб вони були підписані між Україною та СВР найближчим часом та стали стабільною основою для подальшої співпраці в аграрній та харчовій галузі», — підкреслила Ольга Трофімцева та додала, що також в'єтнамська сторона зацікавлена у відновленні консультацій та перемовин з Україною щодо Угоди про ЗВТ між нашими країнами.

 

Виконано за допомогою Disqus