Аграрії Волині збільшaть площі під нутом

17 жовтня 2017 257 0
Насіння нуту в руках
kurkul.comНасіння нуту в руках

Компанія «П’ятидні» цьогоріч у рамках експерименту посіяла 40 га нуту. У майбутньому тут планують збільшувати площі під цією культурою до 60 га, пише ІА «Конкурент».

Про це розповів керівник ТзОВ «П'ятидні», член громадської спілки СПАС Валерій Діброва.

Утім через нестабільні погодні умови, які часто бувають на Волині, не обійшлось без нюансів. Адже перед збиранням нуту пішло багато дощів, а ця культура не любить вологи. Однак, не зважаючи ні на що, все ж зібрали урожай — по 1,75 т/га, очистили його, і тепер насіння волинського нуту готове до реалізації.

Читайте за темоюВалерій Діброва: Насіння починається не з заводу, а з поля

Валерій Діброва каже, що якби погодні умови були трохи кращими, то вони б могли зібрати і до 3 т/га. Однак керівник «П'ятиднів» налаштований оптимістично і планує наступного року знову сіяти нут на площі 50-60 га.

«Це нішева культура, і все ж не для Полісся, а для півдня. Нут дуже хороший попередник для озимини, насичує ґрунт азотом та іншими важливими поживними мікроелементами, яких не може дати жодна інша культура», — пояснив Валерій Діброва.

Агроном ТзОВ «П'ятидні» Роман Цизь розповів, що цього року для експерименту спробували вирощувати такі сорти нуту, як Тріумф і Розана, а вже наступного року сіятимуть на своїх полях інші сорти нуту.

Агроном розповів, що волинські ґрунти підійшли для нуту без проблем, а от цьогорічні кліматичні умови трохи підвели, адже справжнє спекотне літо фактично настало десь у серпні, що не дуже підійшло для теплолюбної і посухостійкої рослини.

Роман Цизь, як і Валерій Діброва, переконаний, що хоча ця культура не зовсім характерна для нашого регіону, це не означає, що її не варто чи не можна сіяти.

Головне — сіяти її на чистому полі, бо нут не є конкурентною рослиною для бур'янів, для нього практично немає гербіцидів, і він дуже повільно росте. Також не менш важливими для отримання гарного урожаю є погодні умови під час його збору.

«У цілому проблем немає з його вирощуванням, от тільки хіба зі збором урожаю. Адже, щоб збирати нут, має бути сухо та тепло, щоб без сушки його висушити, аби він не втратив свої якісні показники. Ми, може, трохи запізнилися із його збиранням на декілька днів, бо якраз перед цим затягнулися дощі, і це теж не посприяло», — поділився досвідом агроном «П'ятиднів».

Виконано за допомогою Disqus