Виручка від реалізації нуту може сягнути €1,5 тис./га

7 лютого 2018 487 0
Кожен € 1 доходу буде приносити підприємству 52 цента чистого прибутку
Kurkul.comКожен € 1 доходу буде приносити підприємству 52 цента чистого прибутку

Експерти підрахували, що виручка від реалізації врожаю нуту із поля площею 200 га може скласти €300 тис./рік. При розрахунковій рентабельності продажів у 52 % кожен € 1 доходу буде приносити підприємству 52 цента чистого прибутку, пише Pro-Consulting.

«У вітчизняному аграрному бізнесі є ніші, які поки що не потрапили в фокус уваги великих виробників, але придатні для створення рентабельних господарств. Однією з таких ніш є вирощування нуту. Ця бобова культура мало використовується в українській кухні, але дуже популярна в країнах Близького Сходу і Азії, тож може стати вигідною експортною культурою», — ідеться в повідомленні.

Як зазначають фахівці, до 70 % посівів нуту зосереджено в Індії. Далі за обсягами виробництва нуту йдуть Австралія (5-10 % світового обсягу), Пакистан (4-5 %) і Туреччина (3-4%).

Усього на планеті під нутом зайнято в середньому 12,6 млн га сільгоспугідь, з кожного гектара яких збирається приблизно одна тонна врожаю.

«Хоча ця культура не належить до поширених в Україні, в останні роки в нашій країні з’явилася тенденція до збільшення посівних площ під нею. Так, якщо в 2016 р. нут вирощували на 7,3 тис. га, то в 2017 р. йому було надано вже 8-9 тис. га», — переконують експерти.

Маленький попит на ці бобові на внутрішньому ринку і низька врожайність у порівнянні з іншими зернобобовими обумовлює те, що навіть великі агрохолдинги виділяють під нут незначну частину своїх угідь.

У 2017 р. нут в Україні вирощували в 91 господарстві. Більшість із них відводили під цю культуру від 100 до 500 га землі. Тим часом, врожайність нуту в Україні може бути значно вище середньосвітового значення. У Вінницькій області вона становить в середньому 2,25 т/га, в Запорізькій — 1,28 т/га. Найвищі врожаї — до 2,5-3 т/га — за оцінками фахівців можливі в південних регіонах нашої країни.

Саме тому аграріям півдня України, де найбільш сприятливі умови для вирощування цієї культури, експерти рекомендують звернути увагу на нут і додати його у свою сівозміну.

Від правильного вибору місця розташування підприємства багато в чому буде залежати ефективність його діяльності. Важливими критеріями є сприятливі грунтово-кліматичні умови і близькість до морських портів, звідки урожай буде відправлятися на експорт.

Крім того, весь урожай нуту буде реалізовуватися щорічно протягом вересня-жовтня. Це дозволить продавати продукцію за максимальною ціною в період підвищеного попиту на світових ринках і уникнути додаткових витрат на її зберігання.

Виконано за допомогою Disqus